וורדרפס 2.0.1 בעברית

בשעה טובה, אחרי איחור גדול ובתום ציפיה מותחת, וורדפרס 2.0 בעברית מוכנה לשימוש. אם תתייחסו אליה יפה, היא תעשה את החיים עם הבלוג שלכם להרבה יותר קלים.

לפני הכל, תודות לכל מי שעזרו עם התרגום, הקוד, וכל השאר: שרית, אודי אורון וגבי דנון.

את השיפורים הגדולים ביותר בגרסה החדשה תרגישו בעמוד בו אתם נמצאים יותר מכולם – עמוד כתיבת הסיפורים והעמודים. וורדפרס 2.0.1 קיבלה גרסה מיוחדת של TinyMCE, עורך XHMTL "עשיר" חדש ונוצץ, שיראה לכם איך הסיפורים יראו בזמן שאתם עורכים אותם, ויחסוך מכם את הצורך (או ימנע ממכם את העונג) של שימוש בתגי XHTML.

בניגוד להרבה עורכים אחרים מסוגו, TinyMCE מיצר XHTML תקני, נקי ומסודר. מלבד העורך החדש, בוורדפרס 2.0.1 אפשר גם להעלות לסיפורים תמונות, קובצי mp3, או כל דבר אחר – ישר מתוך עמוד העריכה.

הגרסה החדשה זכתה גם לשיפורים ניכרים בתרגום לעברית ובתמיכה בכתיבה בעברית. עשיתי אובראול מקיף לכל קובץ התרגום, והוא צריך להיות עכשיו הרבה יותר מדויק וברור; אינספור שגיאות וקטעים לא מתורגמים יותר לא יעבירו בכם צמרמורת בכל פעם שתתקלו בהם.

חוץ מהתרגום עצמו, גם עשיתי מגוון שינויים קטנים שהופכים את וורדפרס להרבה יותר "עברית", כמו תיקון הכיווניות של סימני מרכאות וגרשיים ושינוי פורמט התאריכים בממשק הניהול.

יש בוורדפרס 2.0.1 עוד הרבה מאוד שיפורים ותיקונים. רובם נמצאים ברשימת השינויים, אבל אני הייתי ממליץ לכם לגלות אותם בעצמכם תוך כדי השימוש. ככה זה הרבה יותר כיף :). למרות זאת, יש כמה דברים שכן כדאי שתדעו לפני שתתקינו את הגרסה החדשה:

 • וורדפרס 2.0.1 צריכה לשדרג את בסיס הנתונים אחרי ההתקנה. כדי לבצע את השדרוג, הכנסו לממשק הניהול ומלא את ההוראות שיופיעו. כדאי לעשות את זה מיד אחרי העלאת הקבצים, כי גולשים שיבקרו באתר שלכם עשויים לראות כל מיני דברים מוזרים לפני השדרוג.
 • כאמור, וורדפרס משרדגת את בסיס הנתונים, ופעולה כזו תמיד עלולה להיות מסוכנת. לפני שבכלל תורידו אותה, צרו גיבוי מלא של בסיס הנתונים ושל כל הקבצים של הבלוג שלכם. כדי לגבות את בסיס הנתונים, השתמשו בתוכנה לניהול בסיסי נתונים כמו phpMyAdmin או MySQL Administrator, או בתוסף גיבוי כמו WP-DB-Backup. נכתבו שני מדריכים טובים (באנגלית) לעדכון של וורדפרס לגרסה 2.0.1, בקודקס וב-T2, ובשניהם מוקדשת תשומת לב רבה לנושא השדרוג.
 • תוספים שעבדו בגרסאות קודמות של וורדפרס עלולים שלא לעבוד בגרסה החדשה. לפני ההתקנה, כבו את כל התוספים שלכם. תוספים לא תואמים עשויים לגרום לשגיאות, ולהצריך כיבוי ידני מייגע.
 • עשיתי שינויים די גדולים בערכת העיצוב, שעלולים להתנגש עם שינויים שעשיתם בעצמכם. אם תגבו את כל הקבצים לפני ההתקנה, לא צריכה להיות בעיה אמיתית. אם עשיתם שינויים ואתם רוצים לשלב אותם עם השינויים שאני עשיתי, השתמשו בתוכנה כמו WinMerge כדי לאחד את הקבצים שלי ושלכם.
 • לראשונה, צירפתי לוורדפרס 2.0.1 את כל ערכות העיצוב שהתאמתי לעברית. כמו כן, הגרסה החדשה כוללת אפשרות נוחות לשינוי הצבעים של תמונת הכותרת בעיצוב ברירת המחדל. אני מעודד את כל המשתמשים להתנסות בעריכה והתאמה אישית של ערכות העיצוב. אי אפשר לגרום נזק ממשי לבלוג על ידי שינוי ערכות העיצוב – במקרה הנורא ביותר, העלו מחדש את ערכת העיצוב המקורית.

עם הגידול בפופולאריות של וורדפרס, גדל גם הצורך בעזרה ותמיכה. אני עושה כמיטב יכולתי לעזור לכל מי שפונה אלי בשאלות ובקשות, אבל התחלתי לאחרונה לעבוד במשרה מלאה והזמן הפנוי שלי כבר לא ממש קיים.

אני אמשיך לעשות כל מה שאוכל בשביל לעזור, אבל אני מזכיר לכולם את שתי קבוצות הדיון שנפתחו למטרה זו בדיוק – הפורום באתר שלי, שצפוי לעבור שדרוג מקיף מתישהו בעתיד הרחוק, וקבוצת הדיון בגוגל-גרופס, שפתח תומר ליכטש, בה יש פעילות ערה יותר.

בכל אופן, השיטה הבטוחה ביותר לקבלת עזרה היא לפנות אלי, אל שתי קבוצות הדיון האלה, וליתר ביטחון גם לפורום של וורדפרס באנגלית.

אז זהו. מספיק לקשקש. גבו את הבלוג שלכם, הורידו את וורדפרס 2.0.1 בעברית, והתחילו להנות.

יום ראשון, 12 בפברואר, 2006. מילות מפתח: .

13 תגובות בנושא “וורדרפס 2.0.1 בעברית

 1. גיאחה

  הידד!!! איזה כיף.

  אני טיפה חושש עכשיו לשדרג (אגב – איך משדרגים…?), בגלל הפלאגאינז ושאר דברים. לפחות עוד לא שיניתי כלום בעיצוב.

  סחטיין, רי"ה!

 2. פינגבאק: העיגול » וורדפרס 2.1

 3. מושון

  ברכות ותודות…
  עם זאת מספר שאלות:
  א. איך אני משדרג מWP 2.0 הלועזית?
  ב. איך אני ממשיך להשתמש בממשק הלועזי ומוסיף בעצם רק משהו שיאפשר לי לפרסם מדי פעם פוסט בעברית שיראה טוב (רוב הבלוג הוא לועזי)

 4. רונית

  תודה לך רן, וכל השושלת, שאיפשרתם לי ליצור את האתר הכיפי שלי מושבה חופשית.
  מצחיק איך שמישהם שבכלל לא מכירים יכולים להיות שותפים כל כך פעילים בתפנית אישית של בנאדם. ככה זה לפחות אצלי.
  אז תודה תודה.

 5. רפי

  יצא תיקון גירסה, וורד-פרס גירסה 2.0.2 שמתקנת באגים קריטיים שהיו בגירסה הקודמת, 2.0.1… סתם רציתי לישאול מה אתה אומר :) נשמע קצת מדאיג

  אחלה עבודה בן-אדם, באמת, כל הכבוד

סגור לתגובות.