וורדפרס 2.0.3 בעברית – עדכוני אבטחה ועוד

וורדפרס 2.0.3 בעברית כוללת מספר עדכוני אבטחה חשובים, ועוד כמה תיקונים ושיפורים חשובים לא פחות שקשורים לגרסה העברית. בין היתר, הוספתי מספר תוספים מעוברתים, וביניהם תוסף של ווידג'טים לבר הצדדי, תוסף לתיקון ריווח של ניקוד, מאת תום סלע, ותוסף להעברה של כל הפידים דרך FeedBurner באופן אוטומטי, בלי שהקוראים יצטרכו לעשות דבר.

עוד באותו נושא, תיקנתי את הכיוונויות של הפידים, ומעתה כל הפידים יוצגו תמיד מימין לשמאל, בכל קורא RSS (תודה לאיתי גרבולון). כמו כן, תיקנתי את הבאג בעמוד עריכת התגובות, אחרי שכמעט כל משתמש בוורדפרס שלח לי את התיקון המובן מאליו לטעות המטופשת, וכן ביטלתי באופן סופי את הפונקציה של שינוי גודל התמונה בעת העלאת תמונות לבלוג.

בסופו של דבר, וורדפרס 2.0.3 צריכה להיות מערכת בלוגים קצת יותר נעימה, גם לכותבים וגם לקוראים.

אל וורדפרס 2.0.3 בעברית

לפני ההתקנה של וורדפרס 2.0.3, במיוחד אם מדובר בשדרוג של התקנה קיימת, כדאי להמשיך לקרוא וללמוד על השינויים והתיקונים, ועל מה שצריך לדעת כדי להפיק מהם את המיטב.

הערות לוורדפרס 2.0.3 בעברית

  • ווידג'טים: אחד השינויים הגדולים ביותר הוא תוסף הווידג'טים, וכן הוספת התמיכה בו לכל ערכות העיצוב. תוסף הווידג'טים מחלק את הבר הצדדי (או את הברים הצדדיים) למודולים עצמאיים, ווידג'טים, ומאפשר להכניס, להוציא, ולשנות את הסדר של הווידג'טים האלה בממשק גרירה-ושחרור פשוט ואינטואיטיבי, בכלל בלי לגעת בקוד. זה דומה למודולים שנמצאים ליד העורך העשיר בוורדפרס 2.0 או להתאמה אישית של סרגל כלים בחלונות או במק. כדי להשתמש בתוסף, הפעילו אותו בעמוד התוספים, ועברו לעמוד העיצוב כדי לערוך את הבר הצדדי.
    כברירת מחדל, הבר הצדדי יהיה ריק והבר הרגיל של ערכת העיצוב יופיע בבלוג. כדי לשנות את הבר הצדדי, גררו ווידג'טים וסדרו אותם בסדר המתאים, ולחצו על כפתור ההגדרות כדי לשנות את המאפיינים של ווידג'טים שמאפשרים זאת. ווידג'טים עובדים רק בערכות עיצוב שתומכות בכך, ולכן אם אתם משתמשים בעיצוב משלכם תצטרכו לעבוד קצת כדי להתאים אותו לתוסף. התהליך פשוט יחסית, ויש הוראות באתר התוסף.
  • כיוונויות של פידים: מיד עם ההתקנה של וורדפרס 2.0.3, כל הפידים יוצגו מימין לשמאל בכל קוראי ה-RSS. עם זאת, רוב קוראי ה-RSS יפרשו את שינוי הכיוונויות כעדכון של הפוסט, ולכן כל הפוסטים יופיעו כפוסטים חדשים שעוד לא נקראו (בבולד). התנצלותי עם הקוראים שיוצפו בעשרות פוסטים חדשים, אבל אני מקווה שבטווח הארוך היתרונות של תיקון הכיוונויות יהיו ברורים.
    מלבד קביעת הכיוונויות, הוספתי גם אפשרות לבחירת שפת הפוסטים, בעמוד אפשרויות > קריאה. יש כרגע רק קורא RSS שתומך בכך (הודות לאיתי גרבולון), אבל ברמת העיקרון קוראי RSS יכולים להשתמש בנתון הזה כדי להציג את הפוסטים בכיוונויות הנכונה. בבלוגים חדשים שפת הפידים תהיה עברית כברירת מחדל, אבל אם אתם משדרגים את הבלוג תוכלו לשנות את השפה באופן ידני.
  • העלאת תמונות: פיצ'ר העלאת התמונות של וורדפרס היה קצת מבלבל ומבולגן, אבל בגרסה הנוכחית הוא צריך להיות הרבה יותר פשוט. מעתה, וורדפרס יותר לא תיצור תמונה מוקטנת עבור כל תמונה שתעלו לבלוג, והיא תמיד תכניס את התמונות לפוסט בגודל המקורי שלהן. עדיין אפשר לשנות את גודל התמונה אחרי הכנסתה לפוסט, אבל מומלץ לעשות את כל השינויים בתוכנה ייעודים לעריכת תמונות.
  • וורדפרס 2.1: מי שעוקבים אחרי הפיתוח של וורדפרס יודעים שבקרוב צפויה להופיע גם גרסה 2.1, עם בודק איות מובנה ותמיכה בייצוא וייבוא של תכני הבלוג, ועד אז אולי אפילו תצא גם וורדפרס 2.0.4, עם תיקונים קטנים נוספים. עם זאת, וורדפרס 2.0.3 כוללת עדכוני אבטחה חשובים, ולכן הייתי ממליץ לכל מי שמשתמש בכל גרסה של וורדפרס בעברית להתקין אותה. עדכון הבלוג עשויה להיות חוויה מרתיעה ומבלבלת, אבל במקרה זה כדאי לנשוך את השפה ולעבור אותה, אפילו אם בעוד חודש תצטרכו לעשות את זה שוב.

עוד הערה קטנה:

במאגר Subversion של וורדפרס, תייגתי את כל הגרסאות הקודמות בצורה כזו שערכות העיצוב מהמאגרים החיצוניים תמיד מביאות את הגרסה העדכנית ביותר. טעויות של מתחילים. פירוש הדבר הוא שגרסאות שתויגו לפני גרסה 2.0.3 יכללו תמיד את הגרסאות העדכניות ביותר של ערכות העיצוב החיצוניות, ולא את הגרסאות איתן הן הופצו. אולי יום אחד אני אתקן את זה, אבל לא סביר להניח.

יום ראשון, 11 ביוני, 2006. מילות מפתח: .

תגובה אחת בנושא “וורדפרס 2.0.3 בעברית – עדכוני אבטחה ועוד

סגור לתגובות.