הוויקי ואתר הוורדפרס של שרית

ייתכן שדרכתי על כמה יבלות כשהעליתי את הוויקי של וורדפרס בעברית בסמוך להשקת אתר הוורדפרס של שרית. נתקלתי היום בפוסט של שרון גפן ובתגובות עליו ופתאום גיליתי שיש בינינו "תחרות" ושהקהילה עוברת "סערה" – וזה בפירוש לא מה שהתכוונתי שיקרה (מן הסתם). אז החלטתי לנצל את ההזדמנות בשביל לכתוב בנושא כמה דברים שכבר חשבתי עליהם ממילא.

ראשית כל, בין הוויקי לבין האתר של שרית שום תחרות, ואני די בטוח ששרית תסכים איתי על כך. המונח תחרות אפילו לא ממש רלבנטי בהקשר הזה. התועלת העיקרית שלדעתי אפשר להפיק מהוויקי היא בהקמת מאגר מרכזי לקישורים לכלים שיעזרו למשתמשי וורדפרס שכותבים בעברית – כמו ערכות עיצוב ותוספים. הוא לא ממש מהווה תחליף לעדכונים ולריכוז המידע באתר של שרית או לתמיכה הקהילתית בקבוצה בגוגל. אני גם לא חושב שמישהו בכלל זקוק לתחליף לשני האתרים האלה.

ההתלבטות העיקרית שלי בהעלאת הוויקי הייתה קשורה דווקא לוויקי הקיים של וורדפרס – הקודקס. לא הייתי בטוח אם הקמת וויקי נפרד בעברית היא הדרך הנכונה, ואם לא עדיף להתחיל בתרגום הקודקס ובהוספת התכנים הרבלנטיים למשתמשים בוורדפרס שכותבים בעברית או שכותבים מימין לשמאל.

בסופו של דבר נראה לי שוויקי משלנו יהיה יותר נוח לשימוש, וגם יתן לכותבים בו תחושה מהותית יותר של מעורבות. כתיבה בקודקס עלולה ליצור הרגשה של טיפת מים בתוך אוקיינוס גדול ולדכא את הרצון לתרום לו, בעוד שמקבוצת משתמשים קטנה הרבה יותר קל לקבל חיזוקים חיובים (כפי שכל המשתמשים של וורדפרס בעברית מזכירים לי לעיתים קרובות כל כך). בכל מקרה, השתמשתי באותה תוכנה עליה מבוסס הקודקס לכן לא תהיה בעיה לייבא את התכנים העבריים לתוך הקודקס בהמשך הדרך, במידת הצורך.

אז לסיכום, אני מקווה מאוד שלא נוצר הרושם שיש ביני לבין שרית איזו יריבות כלשהיא. כולי מלא הערכה כלפיה על העבודה המצוינת שהיא עשתה ועושה בבלוגים השונים שלה, בקבוצת הדיון בגוגל, באתר החדש שלה ובוויקי. ואני מקווה גם שאיש לא קיבל את הרושם שישנה תחרות בין הוויקי לבין האתר של שרית. אני בטוח שיש מקום לשני האתרים האלה בקהילה הזו, קטנה ככל שתהיה.

שבת, 7 באוקטובר, 2006. מילות מפתח: .

4 תגובות בנושא “הוויקי ואתר הוורדפרס של שרית

 1. שרון

  אויש. ידעתי שזה יקרה (וגם פחדתי מזה).

  תהיתי בנדון אצלי בבלוג, וכששרית עידכנה אותי על כך שמדובר בשת"פ, שמחתי מאוד לשמוע זאת. ה"סערה" בכלל צצה בפוסט אצל שרית שכנראה נמנית על חובבי הדרמה. (-:

 2. השדון האגדי

  שניכם נשמות טובות, שרית ותרומתה היא אדירה. מהצד השני, מתרגם ומעדכן המערכת.

  אני לפחות מרגיש שיש לי שתי אחים גדולים לפנות אליהם בוורדפרס: שרית ורן, ששניהם עומלים ועובדים.

  אז אם כבר ציינת את זה, הרשו לי לומר בפומבי לשניכם: תודה, תודה על העשיה, היצירה, והזמן שאתם נותנים לוורדפרס בעברית.

סגור לתגובות.