אקטיביזם חברתי בווידאו

לא יודע אם יש קשר בין שני הדברים, אבל היום העלו גם שושנה פורבס וגם לינמגזין קישורים לשני סרטים תיעודיים מעולים באורך מלא בהם אפשר לצפות באופן חופשי (או כך זה נראה, בכל אופן, אל תבואו אלי בטענות אם לא).

שושנה פורבס מפנה לטורנט של The Corporation (ימד"ב, וויקיפדיה), שהוקרן לא מזמן גם בהוט, ושאפשר למצוא גם בגוגל וידאו. הסרט מגולל את ההיסטוריה של התאגידים במאה הקודמת והנוכחית ועוקב אחר נתיב ההרס והחורבן שהם השאירו אחריהם. בין היתר, מתראיינים בסרט נועם חומסקי, מייקל מור, נעמי קליין, מילטון פרידמן, ורבים וטובים אחרים, ומוזכרים בו סוגיות כמו שיתוף הפעולה של IBM עם גרמניה הנאצית, אייג'נט אורנג' ופוסילאק של מונסנטו, והפגנה שנערכה מול ביתו של יושב ראש Shell בה יצאו היו"ר ואישתו וניהלו דיאלוג ממושך עם המפגינים.

לינמגזין מפנים ל-RevolutionOS בגוגל וידאו (ימד"ב, וויקיפדיה), שבאמצעות ראיונות עם דמויות מפתח בקהילת הקוד הפתוח כמו ריצ'רד סטולמן, לינוס טורבלדס, אריק ריימונדס ומיקל טיימן מתאר את העליה של גנו, לינוקס ותנועת הקוד הפתוח החל משנות השבעים. הסרט נפתח במונולוג קצר של אריק ריימונד, בו הוא מספר כיצד נפגש במעלית עם פונקציונר בכיר ממיקרוסופט, והציג את עצמו בקול הגרוני והעמוק ביותר שהצליח להפיק בתור "הסיוט הכי גדול שלו". שאר הסרט ממשיך בערך באותו הכיוון.

יום חמישי, 30 בנובמבר, 2006. מילות מפתח: .

5 תגובות בנושא “אקטיביזם חברתי בווידאו

 1. פינגבאק: מבט פילוסופי

 2. יש לינק מעודכן לסרט\ים?

  אשמח לקבל לינק עדכני למיקומו של הסרט שהזכרת (ההיסטוריה של התאגידים…), נשמא מענין מאוד.

  תודה!

 3. ranH

  ראשית כל – שני הסרטים זמינים ב-DVD, אפשר לקנות או להשכיר אותם. את The Corporation גם משדרים בהוט.

  לפי טורנטפריק, היוצרים של The Corporation הפיצו מהדורה מיוחדת בת כ-145 דקות שכוללת גם ראיון עם גו'אל באקאן, מחבר הספר וכותב הסרט. בתחילת מהדורת ההורדה ישנו קטע קצר שמסביר מדוע היא נוצרה ואיך אפשר לתמוך ביוצרים, ואחריו יש את הטריילר של הסרט.

  הטורנט שיש במאמר בטורנטפריק לא עובד לי כרגע, אבל אני מניח שאפשר למצוא את הסרט ברשת כמו כל סרט אחר. חיפוש בגוגל וידאו העלה מספר תוצאות.

סגור לתגובות.