חידוש העבודות; בקרוב – וורדפרס 2.2 בעברית

ניצלתי את הסטגנציה הבלתי נגמרת בנענע ואת היציבות היחסית שהצלחתי להגיע אליה בחיי האישיים כדי לחזור לעבוד על וורדפרס בשבוע האחרון. לאחרונה יצא ה-Release Candidate של גרסה 2.2, ואני מקווה לשחרר את הגרסה העברית בסמוך לשחרור הגרסה הרגילה. אכן רעיון חדשני – להתחיל לעבוד על שחרור לפני הזמן, כדי להספיק להוציא אותו בזמן.

את השינויים בגרסה הרגילה אפשר לראות בקודקס. לגרסה העברית אני מתכנן להוסיף כמה ערכות עיצוב ולהוריד כמה מהישנות, וכן לתרגם ולכלול בהפצה תוסף להצגת טופס יצירת קשר (בינתיים חשבתי להוריד את OrangeSky ולהוסיף, בין היתר, את Hemingway, ואת PressRow.)

כמו כן, החל מגרסה 2.1 נוספה אפשרות לעשות שינויים בוורדפרס במסגרת קובצי הלוקליזציה (בקובץ he_IL.php) מבלי לגעת ישירות בקוד. אני אעביר את כמה מהשינויים שעשיתי בקוד לקובץ הזה, וכן חשבתי להעביר את כמה מהתוספים כמו תוספי הניקוד וכיווניות התגובות של תום לשמה, כדי שלא יהיה צורך להפעיל אותן בנפרד, ומכיוון שנראה לי שאלו פיצ'רים שצריכים להיות מובנים בגרסה העברית.

חוץ מזה, אני אמשיך לתקן ולעדכן את התרגומים וכן אעשה אובראול מקיף לכל ערכות העיצוב המצורפות כדי להאחיד את הניסוחים ואת הפיצ'רים שכל ערכה מציעה.

כמובן שאני פתוח מאוד לרעיונות והצעות, ובמיוחד לבאגים ולהמלצות לגבי עיצובים ותוספים.

גנזתי את מאגר הבאגים – המאמץ הרבה שהייתי צריך להשקיע בלימוד המערכת ובניהול לא הצדיקו את התועלת המעטה שהפקתי ממנו. אם יש מי שרוצה להריץ ולתחזק מערכת למעקב אחרי באגים בוורדפרס – זה יהיה אחלה.

לתזכורת – אפשר להגיע לקוד באמצעות Subversion בכתובת http://svn.trans.co.il/wp/trunk. תחת חלונות, הדרך הכי נוחה להשתמש ב-Subverion היא עם TortoiseSVN.

יום שישי, 11 במאי, 2007. מילות מפתח: .

17 תגובות בנושא “חידוש העבודות; בקרוב – וורדפרס 2.2 בעברית

 1. תומר

  דק"ר יצרה fork לגירסה העברית שלך. מאחר ואנחנו מדינה קטנה, יהיה עדיף לרכז את מאמצי הפיתוח לכדי גירסה אחת ויחידה, ואולי אפילו "חבילת שפה" לגירסה המקורית. אינני רואה סיבה לסביבת פיתוח של שתי קבוצות נפרדות, או אנשים שונים שמתחזקים גירסאות מקור שונות.

  מה דעתך בנושא?

 2. פינגבאק: זברות

 3. אח"י דקר

  אם אתה רוצה\צריך עזרה. רק תגיד :-)

  תןמר, לא ייצרתי fork, מילאתי חלל בשלב שרן הודיע שאין לו זמן :-) אני מאד שמחה שתרגום ישוב לבעליו החוקיים …

 4. לירון נוימן

  1. הכנתי תרגום עברי לתוסף widgets בגרסה שמתאימה ל-WP2.1, פלוס פאטץ' שמתקן את הקריאות שלו לפונקציות התרגום. אם אתה רוצה את התיקונים והתרגום, תגיד לי ואני אשלח לך (בהנחה שזו אותה גרסה שתהיה ב-2.2)
  2. בדיוק סיימתי אתמול להכין תרגום עברי לגרסה האחרונה של TinyMCE, כולל גרסה ב-UTF8. הוא עוד לא הכניס אותה לאתר שלו, אז גם אותה אני אשמח לשלוח אליך, וכמובן אם תצטרך עזרה בלשכנע את WP להשתמש בה…

  ותודה על העבודה הטובה! :)

 5. פינגבאק: אלעד בבלוגלי » ארכיון הבלוג » שוחררה גרסת וורדפרס 2.2

 6. Drazick

  תוכל לעשות אופציה של שינוי רוחב לכל התבניות?
  או לפחות רוחב שמנצל טוב יותר 1024X768
  כדי שיהיה נוח לעבוד עם תמונות.

  גם אופציה של Resize לפי רזולוציית הצופה תהיה מעולה, במיוחד שיש תמונות בבלוג.

  תודה על ההשקעה.

 7. ranH

  לדראזיק – התשובה הקצרה: לא, קשה מדי

  ותגיד, זה דראזיק מתיכון הלבבות השבורים?

 8. Drazick

  זה משהו מהטלויזיה, אין לי מושג מה…

  החברה שלי בגיל הנעורים נתנה לי את השם. אין לי מושג למה (משהו שאני מזכיר לה אותו…), אבל אימצתי אותו להיות הכינוי שלי באינטרנט.

  אז איך משיגים תבניות שיש להן ניצול טוב יותר של רוחב.

  תודה על כל שאר הדברים שאתה עושה בכל אופן.

 9. אודי

  אהלן!

  אני מריץ את 2.2 מ-svn ממש בסבבה.
  הבעיה היחדה שמציקה לי היא התפריט העליון בפאנל העלאת קבצים בתוך עריכת דף.
  באקספלורר זה לא עובד בכלל, ובפיירפוקס לא ממש אחרי שלוחצים על "עיין בהכל" ויש הרבה תמונות.
  הקובץ המדובר:
  /wp-admin/upload-rtl.css
  ברררר….

  להת'
  אודי

סגור לתגובות.