שני הכלים היחידים שעדיין חסרים לי במק

WinMerge עושה Diff יותר טוב מכל דבר אחר שראיתי, ואני לגמרי תלוי בזה בשביל כמעט כל מה שאני עושה עם וורדפרס. הדבר הכי קרוב לזה שמצאתי במק זה TextWrangler, וכלי ה-Diff שלו הם, איך לאמר, ממש ממש גרועים.

ו-Windows Live Writer, למרבה ההפתעה, הוא עורך בלוגים מעולה עם אחלה תמיכה בעברית ובכל הפיצ'רים של וורדפרס, שמייצר קוד XHTML הרבה יותר טוב מ-TinyMCE, ושאפילו לא עולה כסף. הוא שימושי בעיקר עבור אנשים שבאמת מעדכנים את הבלוג שלהם, אבל גם אני נעזר בו מדי פעם.

מה שכן, ואני לא לגמרי בטוח לגבי זה, אבל יכול מאוד להיות שצריך חשבון ב-Live רק בשביל לראות את עמוד הבית שלו, וזה כמובן מסריח עד השמיים מכל מה שמסריח במיקרוסופט בפרט ובתוכנה לא חופשית בכלל. מצד שני, אפשר גם להוריד אותו מ-Download.com.

הצעות תתקבלנה בברכה.

(אגב, כן, עברתי לחלונות בשביל לכתוב את הפוסט הזה. בדיעבד, לא היה שווה את הטרחה.)

11 תגובות בנושא “שני הכלים היחידים שעדיין חסרים לי במק

 1. אורן

  הכלי FileMerge, שמגיע עם מערכת ההפעלה (לאחר התקנת כלי הפיתוח), מספק את צרכי ה-diff שלי רוב הזמן, ובכל מקרה הרבה יותר נוח לשימוש מזה שמגיע עם TextWrangler. הוא נמצא בד"כ ב-/Developer/Applications/Utilities

 2. סיקסק ססגוני

  יצא לי לעבוד עם Winmerge האיכותית והחינמית,אבל יש לה מתחרה שאולי אפילו גוברת עליה:

  Beyond Compare

  שאומנם עולה כסף, אבל עושה את העבודה ואפילו כוללת כמה פיצ'רים שהחינמית לא כוללת.

 3. רן יניב הרטשטיין

  @אורן – כמובן, יש הבדל בין "מספק את צרכי ה-Diff" לבין "עושה Diff כל כך טוב שבא לך להשוות כל קובץ במחשב רק בשביל הכיף".

  @ס"ס – נראית מעניינת, חבל שהיא רק לחלונות…

 4. אורי שרף

  FileMerge כמובן מגיע עם Xcode – אבל אולי גם בנפרד.
  בלינוקס יש את Meld והמון אחרות, שזמינות במק גם דרך פינק, אם לא אכפת לך אפליקציות X11 במק.

  עובד מצויין עם רובי ואולי גם PHP בכל מה שקשור לזיהוי הפונקציות ו-drill down בהתאם.

  * הדבקתי תמונת מסך למקרה שהתגובה הזדבלה עם תגיות מוזרות

  אורי

 5. אורי שרף

  אגב, מה רע ב-MarsEdit? אתה לא באמת צריך כלי WYSIWYG, דו יו? הכלי נהדר גם בעברית. אין יישור אוטומטי אמנם, אבל עובד בדיוק כמו TextMate מתפריט ההקשר בקליק ימני באזור הכתיבה.

 6. רן יניב הרטשטיין

  @אורי – דווקא תמונת המסך לא עבדה, התכוונת לזה?

  FileMerge זכור לי פשוט מוזר מדי, האמת שאני לא זוכר ממש למה ואני אצטרך לחזור אליו כדי לראות, אבל בעבר לגמרי לא הבנתי אותו. את Meld אני זוכר לטובה מאובונטו, אבל לא הצלחתי להפעיל אותו כאן. עוד משהו שכדאי לנסות שוב.

  וכן, ברור שאני צריך כלי WYSIWYG, כי אני בן אדם ולא מחשב, ויותר קל לי לקרוא טקסט רגיל מאשר קוד. חוץ מזה שאני מקבל בחילה בעיניים כל פעם שאני רואה את הכיווניות משתגעת כשיש HTML באנגלית ומלל בעברית. זה עוד איכשהוא נסבל ב-vim, אבל עוד לא הצלחתי להריץ את vim במק בצורה נסבלת.

  בתכל"ס, די השלמתי עם העבודה שאין שום דרך מעשית בעולם לכתוב קוד באנגלית ומלל בעברית בלי להשתגע, ואפילו אם אפשר לכתוב ככה, בטח שאי אפשר לחזור ולקרוא את זה מחדש בשביל לערוך. ואם העולם מסוגל ליצור כלים כמו WLW שעושים WYSIWYG כל כך טוב, ומייצרים קוד פחות או יותר מושלם, למה לטרוח עם משהו אחר?

  ו-MarsEdit היה סבבה בגרסה הקודמת, אבל הוא לא חינמי כמו WLW, ומה זה אומר בעצם עובד מתפריט ההקשר?

 7. אורי שרף

  איזו מהדורה של Vim? יש גירסה עם מעטפת Cocoa חביבה.

  נסה אולי להתקין את Meld מ-MacPorts? אתה תצטרך להתקין את X11 של אפל בנוסף, נדמה לי שלא מספיק להתקין את Xcode כדי לקמפל ובינאריים יהיו תמיד לא מעודכנים במיוחד.

  אני משתמש ב-MarsEdit כדי לערוך את הפוסטים של לינמגזין. אפשר להפעיל יישור לימין מהקלקה ימנית על שטח הכתיבה. התכוונתיכמו ב-TextEdit, לא Mate כמובן. אין שום בלאגן עם ערבוב כיווניות, אבל אם התגיות מפריעות לך, אז זה כנראה לא משנה.

  שמעתי דברים טובים על WLW, אבל האם הוא באמת מייצר קוד נורמלי? כשמכניסים פוסטים עם הכלים הללו לבלוגים (אוטומטית, באמצעות הXML-RPC למיניהם) בדרך כלל יוצאות כל מיני זוועות בלתי עריכות לכשעצמן.

 8. רן יניב הרטשטיין

  בכל אופן, הורדתי את MarsEdit וגם את Araxis Merge, לשניהם יש גרסאות ניסוי. אחזור עם פרטים נוספים בעוד 30 יום. במקביל אני מנסה להתקין את Meld, דווקא באמצעות Fink.

סגור לתגובות.