המקבוק אייר בארבע קטעי וידאו, תמונה אחת, ושנקל

בלעדי – פריקת האריזה של מקבוק אייר חדש. ראוי לציין שהקטע הזה כבר היה ביו-טיוב ארבעה ימים לפני ההשקה, מה שמסביר למה הוא לא משתמש בשיר של יעל נעים, שהקשר שלה לישראל לא צפוי לסדר לאף אחד מאיתנו הנחה על האייר.

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=H85WFa7TgMk[/youtube]

אפל כבר חטפה על הראש כשהשיקה את האיימק האחרון עם הסלוגן "You can't be too thin", אבל כנראה שהיא לא לומדת את הלקח. ככה מרגיש נייד שמן ומכוער של HP כשהוא רואה פרסומות למקבוק אייר.

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=gQkdVymW8C8[/youtube]

מה שהרבה יותר גרוע זה שהמקבוק אייר הוא בעצם בכלל לא המחשב הנייד הדק ביותר בעולם. זה המקבוק "Paper", המחשב הנייד הדק ביותר בעולם האמיתי. הדפיסו ושימרו.

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=i6yBo9NPkCQ[/youtube]

סוג אחר של נייד מנייר שדומה באופן חשוד למקבוק אייר כבר יוצר לפני שנתיים על ידי צפרדע קנדית. הציטוט הנצחי של ג'ובס היה מתאים כאן באופן מושלם, אבל הוא כבר הפך לכזו קלישאה

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=TxVa4QlWsfY[/youtube]

וזה, כמובן, המקבוק "AirCraft", שככל הנראה נועד להבהיר לכל עיתונאי המחשבים החצופים שמעיזים לא להזיל ריר על המקבוק אייר שהביקורת הלגיטימית שלהם על העדר מוחלט של תכונות שקיימות אפילו במחשבים שעולים עשירית מהמקבוק אייר היא בעצם לא ממש לגיטימית. (אני לא יודע למה אני מוכן לתת במה למישהו שמצדיק את זה שבמקבוק אייר יש רק כניסת USB אחת, ואפילו היא לא מתאימה לרוב הדברים שאנשים עשויים לרצות לחבר אליה, או את זה שלספק שלו יש חיבור MagSafe חדש ולחלוטין לא מוצדק שמקשה על שימוש במתאמים קיימים, אבל אני אזרום עם זה)

macbookaircraft.jpg

ושני הסנטים שלי: אפל לא נוהגת לעשות בדיקת איכות למוצרים שלה. בשנים האחרונות, כל מחשב חדש שהיא הציגה סבל מתקלות ייצור בחודשיו הראשונים. המקבוק – ששנה אחרי שהושק עדיין היה מקולקל לגמרי – הוא דוגמה קיצונית לזה, אבל האחרים לא היו הרבה יותר טובים ממנו. יש הרבה סיבות טובות לקנות את המקבוק אייר, אבל אני הייתי מחכה שלושה חודשים לפחות לפני שהייתי מפנה לו 1.9 ס"מ בתיק.

8 תגובות בנושא “המקבוק אייר בארבע קטעי וידאו, תמונה אחת, ושנקל

 1. נמרוד אבישר

  אני מתקשה להצטרף לתנועת האכזבה הגדולה מהמקבוק אייר, מהסיבה הפשוטה שאני לא מצליח לצאת מהאדישות לגביו. אם בד"כ מוצרים של אפל גורמים לי להתנשם, האייר לא מצליח להזיז לי שריר. אני חושב שהוא הישג עיצובי – אבל במידה; אי אפשר להתעלם מכל הדברים שאפל ויתרה עליהם במחשב הזה כדי להגיע להישג הזה. במילים אחרות, גם בלי כונן אופטי ועוד יציאת usb ואולי גם רשת זה דרש לא מעט להגיע למידות האלה, אני מניח, אבל ה"וואו" האמתי היה אם הם היו מצליחים לעשות את זה עם כל הדברים האלה.
  הסיבה העיקרית שהוא לא מזיז לי שריר הוא שהוא לא מיועד לי. הנייד שלי הוא המחשב שלי, היחידי. האייר מיועד לאלה שהמחשב שלהם בבית מסונכרן עם זה שבעבודה, והם צריכים דיסק-און-קי מתוחכם לדרכים. בסיידר, אני מניח שאם הייתי חלק מהפלח שוק הזה, האייר היה מספק ויותר מזה (הוא צריך להיות ממש נוח לסחיבה), אבל אני לא, אז למה שזה יזיז לי? נוסיף על זה את העובדה שהמקבוק שלי הולך אתי לכל מקום, והוא לא כזה כבד, ונקבל מחשב שפונה לפלח שוק נורא מצומצם שפשוט לא נוגע אליי. אני לא מתרגש כשמשיקים בובת ברבי חדשה, למה שאני אתרגש מהאייר?
  דווקא ה-time capsule מצא חן בעיניי. זה מוצר "אפלי" למופת – הוא לוקח תהליך, מנתח מה מסורבל בו ונותן לו פתרון פשוט.

 2. רן יניב הרטשטיין

  ר"ש – אני עוד לא החלטתי אם אני מעדיף את הניידים או הנייחים, עניין של מצב רוח כנראה.

  נמרוד – אני מבין אותך לגמרי, אבל הבעיה עם Time Capsule היא שבקיבולת הגדולה, פשוט משתלם יותר לקנות איירפורט אקסטרים ולחבר אליה כונן חיצוני ב-USB. חוץ מזה, שגם החיבור הזה בין הכונן הקשיח לראוטר נראה לי קצת מגביל מדי.

  אותי בכלל הגניב האפל TV :), שאולי בקרוב יחליף את האקסבוקס המזקינה שלי כדרך לראות סרטים ממספר מקורות שונים בסלון

 3. דורון

  אני מצטרף לדבריו של נמרוד
  ובמיוחד היום כשניתן בקלות להתקין OS X גם על לפטופים עם מעבדי אינטל (תגלשו גם לתגובות שם)
  הפיתוי למקבוק מכל סוג שהוא הוא עוד יותר קטן

  והבחירה של יוצר הסרט להשתמש דווקא בז'אן מישל ז'אר ולא בשיר של יעל נעים..לא שאני לא אוהב את יעל נעים אבל דווקא אחלה בחירה בעיני

 4. דורון

  אה!!.. אוקיי..
  פאדיחות, עד עכשיו לא יצא לי לראות את הפרסומת המקורית באתר של apple ולכן לא פירשתי נכון מה שכתבת בהתחלה על השיר של יעל נעים

סגור לתגובות.