41 תגובות בנושא “דברים שכדאי לדעת על עידן שלומן, על האתר wordpress.org.il, ועל חברת Signup קידום אתרים

 1. תומר

  יש לגוגל שירות מאד מעניין, שמאפשר לדווח על מקרים כאלה. ניסית אותו פעם?

  גילוי נאות: אני מכיר את עידן שולמן מהתקופה בה signup היה אתר קצת יותר שוקק ולא היה בו שום זכר לפעילות seo. נסיונות שלי ליצור איתו קשר (בנסיבות שונות לגמרי) עלו עד כה בתוהו, אבל גם לי יש סיבה לכעוס עליו (פרטים נוספים בדוא"ל אם תהיה מעוניין בכך).

 2. lior

  רן,
  1. אני מעודד אותך להתלונן לגוגל על כל סוג של רמאויות שהוא עושה.
  2. אני מכיר את עידן ולא מסכים עם הרבה דברים שהוא עושה.
  3. עידן הוא אכן מקדם אתרים ואת זה הוא עושה טוב מאוד ממה שראיתי.
  4. פגשתי אותו כמה פעמים ואין פה שום סיפור קונספירציה והוא בסך הכל בן אדם נחמד.
  5. יש דרך להגיד דברים ואני מקווה שאתה לוקח אחראיות על הדברים הקשים שאמרת פה ומקווה בשבילך שלא תקבל תביעת דיבה ( למרות שבכלל לא אתפלא אם זה יקרה), משהו בסגנון של מה שקרה עם המזבלה (http://www.we-cms.info/blog/mizbala-talkback/)

 3. תומר

  רן – דאגת להפנות את מי שלוחץ על הקישור הישיר אצלו לדף הזה או לכל מקום אחר באתר שיסביר לגולש בפני מה הוא עומד?

 4. פינגבאק: תובנות אינטרנטיות « ארכיון » למה הבלוגספריה הישראלית צריכה יותר

 5. איציק

  רן,

  אני לא מבין למה הפוסט ירד. קראתי אותו אתמול והדברים שכתבת נכונים. מספיק לשוטט בכמה מהאתרים שלו כדי להבין מי הוא.

  ליאור,

  בחיפוש שמו של עידן בגוגל הגעתי לפוסט שלו בבלוג שלך בו הוא מפנה לכמה מהאתרים שלו המפרים את התקנון של גוגל אדסנס. במקום רן לא הייתי לוקח את תגובתך ברצינות.

 6. רן יניב הרטשטיין

  הי איציק

  תודה על התמיכה

  ואל תדאג, ממש לא לקחתי ברצינות את ליאור, או את התגובה שלו, או את הפוסט שפרסם כתגובה בבלוג שלו

  אפשר קישור לתגובה המדוברת?

  אתמול בלילה עידן התקשר אלי מספר פעמים, ורציתי ללכת לישון. הצעתי שהוא יוריד את האתר שלו באופן זמני ואני אוריד את הפוסט שלי באופן זמני, עד שאני אוכל להקשיב ברצינות למה שיש לו להגיד. הכוונה לא היתה ששנינו נוריד את מה שנוריד והדללין יהיה מחר (כלומר היום), אלא ששנינו נוריד לתקופה זמנית שתגמר מחר (כלומר היום).

  בכל אופן, עכשיו דיברנו. אני עושה כמה תיקונים ושינויים בפוסט ואני אחזיר אותו בקרוב.

 7. עידן שלומן

  רן,

  1. מוזר אבל אתה ציינת שאתה מעוניין לפגוע בי, במוניטין שלי ובחברת Signup מסיבה שעד עכשיו לא הבנתי מהי. בנוסף, הבטחתי להוריד את האתר, אם זה מה שירצה אותך – אבל כנראה שהצורך לפגוע גדול יותר מזה.

  2. בנוגע לסוגיית הקישורים – כנראה שהידע שלך בנושא שיווק אפיליציה מוגבל ואינך יודע כיצד קישורים מוצגים ב – CJ ( רשת תוכניות השותפים הגדולה בעולם ) – חבל שאתה מעליל עלילות שווא, ללא בדיקה.

  על מנת לצפות בקישורים מסוג זה הכנס בפאנל ניהול שלך למפרסם כלשהו –> Get Links –> Get JavaScript ואיזה פלא – יש לך את סוג הקישור שאנחנו משתמשים בו.

  3. בכל הקשור ל – Webhosts, אני אחסוך לך את הבדיקה, האתר הוא אתר אפליאציה מובהק – תתמודד עם זה. כן, אנחנו מרוויח מהאתר כסף ואני לא מתבייש בזה, להיפך.

  4. בכל הנוגע ל – WordPress בעקבות כל הפרשה המגעילה הזו, אני לא מתכוון להשקיע דקה מזמני למערכת ואין לי רצון לתרום דבר לקהילה הוורדפרס הישראלית. בנוסף, כפי שציינת אין לי ו/או לחברת Signup שום קשר אליך ו/או לחברה המפתחת Automattic. נקודה זו, מופיעה בחלק התחתון של כל אתר WordPress.org.il.

  נכון להיום, אתר WordPress.org.il אינו מכיל שום קישור לאתר שלך מכיוון שכפי שציינתי מרגע זה אני לא מעוניין לתרום דבר לוורדפרס. כאשר הוא הכיל זאת, צויין במפורש בעמוד ההורדה שהקרדיט על תהליך התרגום הוא לך, רן יניב הרטשטיין ( שמך אף היה מודגש, ברור ונראה לכל ).

  בכל הקשור לקישור לגירסה לא עדכנית, אני מצטער אבל באמת שזה לא מעניין אותי ולכן לא אטרח לעדכן את עמודי האתר – בכל מקרה, מהיום לא יופיע שום קישור להורדה של המוצר.

  בנוגע לאחסון, אכן אנחנו מקבלים עמלות ( בדומה ל – WebHosts ), מכיוון שלא היו מכירות דרך עמודי האתר, גם לא הופרש אחוז מהעמלה בחזרה לוורדפרס.

  5. בנוגע למערכת בלוגים – האתר מבטיח בלוג ללא פרסומות ואכן אין בו פרסומות.

  לסיכום, מטרת אתר WordPress.org.il היתה לחשוף את המערכת ליותר גולשים ובמקור גם היה תכנון לקחת חלק בתרגום של תיעוד וורדפרס. בכנס וורדקאמפ האחרון פגשתי אותך ואף הצעתי לך לקחת חלק באתר, מיותר לציין שיותר לא שמעתי ממך.

  אני מצר על הדרך שבה בחרת להציג את עמדתך בנושא.

  עידן שלומן

 8. עומר קציר

  שלומן, ככל שאני קורא יותר (וגם את התגובות שלך) נראה יותר ויותר שאתה נוכל ומחפש לקבל קצת כסף מהחשיפה שיש לוורדפרס בעולם ובעברית בפרט.

  נראה שמטרת האתר הייתה לגרום לך להכנסה נוספת, לא נראה שהיה לך רצון לחשוף את וורדפרס לציבור.

 9. שרית

  עידן, בשיא הכנות – אם אתה משאיר את האתר הזה באוויר, אתה עושה שירות מקצועי גרוע רק לעצמך. ואם באוטומטיק ידעו על השימוש בדומיין ובלוגואים, גם הם יהיו מגעילים.

 10. איציק

  עידן,

  אם כל-כך רצית לתרום לקוד הפתוח ולהפצת וורדפרס בעברית, איך אתה מסביר את את שבאף אחד מהאתרים שלך אין הפנייה לאתרים כמו האתר של רן wph.co.il או לאתרים אחרים של הקהילה בישראל כמו האתר שמכיל תבניות של וורדפרס. כל הקישורים באתרים שלך הם לאתרים אחרים שלך. אגב, מדוע צריך אתר נוסף של וורדפרס בעברית אם אחד כבר קיים? מה יקרה אם כל אחד שירצה לתמוך בפרוייקט מסויים יפתח אתר נוסף שלו?
  דברים דומים למה שעשית עם האתר של וורדפרס נעשו בעבר לאתר של גוגל, סקייפ ואחרים. כולם ירדו מהרשת כיוון שעשו שימוש בסימנים מסחריים של החברות.

 11. נמרוד אבישר

  רן, אני עוקב אחרי הפוסט הזה מהמקור, דרך הביניים ועד עכשיו. אני רוצה שתדע כמה דברים. האחד, שמתוך איזשהו ניסיון עם אנשים ברמה כזו, שמרתי לי על המחשב, עם פרסום הפוסט המקורי, את הפוסט המקורי ואת האתר כפי שהיה אתמול, לפני הורדתו, כולל כל העמודים הרלוונטיים. אם תזדקק להם, אשמח לשלוח לך אותם.
  השני, שכמו כל בלוגר (ובמקרה הזה, בלוגר שמשתמש בתבנית שאתה תרגמת, אפילו) וורדפרס נורמלי, אני עומד מאחוריך. אני חושב שברור לכל מי שעיניים בראשו שהצדק עמך.
  השלישי, שכל מיני נוכלים-בגרוש כאלה קיימים, לצערי, ולעתים הנזק שלהם גדול יותר (האתר שאני תומך טכני בו עבר נפילה מתוקשרת לפני כשנה בגלל כמה כאלה). חשוב שהקהילה (עד כמה שאפשר להתייחס לבלוגספירה הישראלית כקהילה) תוקיע מתוכה אופורטוניסטים, בייחוד כאלה שמנסים לעשות רווח על מערכת קוד פתוח שאחרים בנו והשקיעו בה מזמנם ומרצם.
  ולבסוף, אל תתן לכל מיני מאיימים בשקל להפחיד אותך. יש שתי הגנות לתיק דיבה – האחת היא הבעת דעה (והאמירה שאתה חושב שאף אחד לא צריך לבוא במגע עסקי או אחר עם השרץ בהחלט נופלת בתחום הזה) והשנייה היא "אמת דיברתי"+עניין לציבור, וברור לגמרי ששניהם מתקיימים כאן.

  מאחוריך, ואפילו קצת עצבני,
  נמרוד.

 12. איציק

  אינני מבין גדול בנושא של קוד פתוח. אך מבדיקה קצרה שעשיתי נראה שהאתר http://targnum.gnu.org.il/ גם הוא בבעלותו של עידן אך אין לו קשר לאתר הפרוייקט של גנום. האתר טוען שהוא אחראי לתרגום מסמכים לעברית של GNU אך באתר הרשמי של GNOME מופיע אתר אחר כאחראי לתרגום התוכנה לעברית ומצב תרגום המסמכים לעברית שמופיע שם עומד על 0%. מי מכם שפעיל בתחום, אשמח אם יבדוק את הנושא.

 13. עוזי

  איציק,
  אתה מבלבל בין GNU ל GNOME שהם 2 דברים שונים.
  זה לא אומר שאני מבין מה עידן מנסה לעשות עם האתר הזה.

 14. איציק

  צודק. למען האמת אני מודע להבדל, והבלבול נעשה בטעות. עם זאת, תוך גלישה באתר מתקבל הרושם שזהו אתר רשמי (אפשר לקרוא בעמוד שאלות ותשובות), אך אני לגמרי לא בטוח שיש לעידן אישור לעשות שימוש בשם GNU ובאתר.

  אני מתנצל אם מעט הסתתי את הדיון מהנושא.

 15. רן יניב הרטשטיין

  איציק – הדוגמה הזו דווקא מאוד רלבנטית, קשורה ישירות לנושא לדעתי. לא כתבתי את הפוסט הזה כנקמה אישית במישהו שפגע בקהילה שאני חבר בה, ומה שהוא ניסה ומנסה לעשות ב-wordpress.org.il זה בדיוק מה שקורה באתר שציינת או ב-adsense.signup.co.il. בעיני, זו גניבת דעת.

 16. דרור שניר

  רן, מפתיע שאתה חושב שייתכן שהגזמת. אם כבר אתה מתון בתגובתך. זוהי אכן גניבת דעת לכל דבר.

 17. אודי

  רן – חזק ואמץ!

  אולי גם כדאי לפנות לגנו העולמית, יתכן שבתיאום עם אייסוק/המקור בהקשר לדומין הגנוב של גנו.
  בינתיים מי הייתי ממליץ לחברה להוסיף קישור עם הטקסט עידן שולמן שמפנה לכאן בבלוג שלהם >-)

  אודי

 18. איתי

  רן, באתר WordPress.co.il עידן נותן קישור לספקי איכסון. הקישור לספקי האכסון הוא לא ישיר (וזה לא משנה אם זה בגלל שהוא קישור דרך רשת שותפים או בגלל זה שהוא רוצה לספור קליקים או בגלל כל סיבה אחרת). אני, כמשתמש פשוט, רואה את מה שמוצג בשורת הסטאטוס כמהלך שלא מסתיר את הקישור האמיתי, אלא להיפך – הוא חושף אותו.

  "הרבה מהדברים שעידן שלומן עושה נמצאים בתחום האפור ואפשר בקלות לתרץ ולהצדיק אותם, מלבד הסוואת הקישורים. מכיוון שהמערכת אומרת לגולש דבר אחד אבל עושה דבר אחר, אני חושב שאפשר לפרש את זה כדבר שקר.

  אני מניח את העכבר על הקישור והסמן הופך לאצבע מורה, מה שמעיד מבחינתי על קישור. בשורת הסטאטוס מופיע היעד אליו אגיע אם אקליק על הקישור. אני יודע מראש לאן אגיע בהקלקה עוד לפני שאקליק והרי לזה נועדה שורת הסטאטוס. כאשר אני מקליק על הקישור אני אכן מגיע לקישור שהוצג. אין כאן רמאות. להיפך – יש פה ערך מוסף שאם CJ לא היו עושים בעצמם היה נראה לי סביר אם עידן היה עושה ביוזמתו.
  עידן לא מסתיר את הקישורים אלא חושף אותם. המערכת עושה בדיוק מה שאני מצפה ממנה לעשות. היא מציגה את הקישור אליו אגיע בהקלקה. אם עידן היה מציג את הקישור המקור כמו שהוא מופיע בקוד המקורי הוא היה עושה את מה שאתה אומר (מסתיר את היעד של הקישור ולמעשה מוביל אותי לקישור שונה ממה שראיתי בשורת הסטאטוס).

  ואני לא רואה שום סיבה ב"גילוי נאות" בדיוק כמו שאני לא רואה סיבה ב"גילוי נאות" בכל אתר שמציג קישורים של גוגל. במקרה של גוגל הקישור לאתר היעד מופיע בפרסום עצמו ולכן אין טעם להציג אותו גם בסטאטוס, למרות שהיה נחמד אם הוא כן היה מופיע שם כי זו מטרה השורת הסטאטוס (שים לב – גוגל הם אלו שמסתירים את הקישור בשורת הסטאטוס). במקרה של WorPress.org.il הקישור לא מופיע בבאנר ונראה לי לגיטימי לגמרי להציג אותו במקום המיועד לו – שורת הסטאטוס.

  למעשה – אני מעדיף לראות את הלינק ה"נקי" לאתר היעד, ללא ציון ה-referer ולא לראות את הלינק ה"מלוכלך". העובדה שעידן מקבל משהו תמורת ההקלקה שלי או תמורת פעולה שלי באתר היעד לא צריכה לעניין אותי או להשפיע עלי בכלל. הוא לא מרוויח על חשבוני.

  (ומה שכתבתי לגבי פרסומות של גוגל בטח לא מצדיק את מה ש-Searchik עושים).

  עד כאן לגבי הקישורים הממומנים באתר WordPress.org.il.

  לגבי שאר הטענות – אין לי מילים כדי לתאר את מה שאתה ואחרים כאן תיארו בצורה מדוייקת. למעשה יש לי מילים אבל אני מעדיף לא לבטא אותן כי הן מאד חריפות.

  מה שעידן עושה בשאר האתרים, כמו גם באתר WordPress.org.il במה שלא קשור ב"הסתרת הקישורים" לכאורה, היא רמאות במלוא מובן המילה.

  באתר WebHosts שמתעסק בתחום אכסון אתרים – כל עוד יש שימוש מאסיבי בקישורים של תוכניות שותפים – ובמיוחד בשימוש בתוכניות שותפים של ספקי אכסון, גילוי נאות הוא לא רק נדרש – אלא שהייתי מצפה לראות אותו בכל דף ודף בו מופיעים קישורים לרשת שותפים של ספקי אכסון (ואפילו כ-title בכל קישור) ובצורה מודגשת – במסגרת, ברקע בצבע בולט ובפונט מודגש על הרקע.

  אין גם ספק שחוצפה מצד עידן לקשר ישירות לקובץ באתר שלך ולא לדף ההורדה ואין ספק שהוא היה צריך לתת קישורים אליך או לאתר WordPress. ברור לגמרי שהוא היה צריך לקשר לאתר שלך ליד המקום בו הוא ציין את שמך.

  עצם השימוש של עידן במילה WordPress בדומיין ועצם השימוש ב"הקלק כאן" באתר ה-Adsense, חרף הדרישה לא לעשות את זה, נוגדת בצורה מוחלטת את תנאי השימוש הברורים מאד של גוגל ושל WordPress.

  הטקסט בתחתית כל דף ב-WordPress.co.il בוודאי לא מחפה על החוצפה ובטח ובטח לא בצבע וגודל פונט שכזה וההעתקה של העיצוב של WordPress (שכרגע כבר שונה) לאתר עם שם דומיין עם מילה זהה, גובלת לדעתי בהטעיה.

  ואני כמובן מצטרף לדיעה שלך לגבי ההתרחקות מכל מה שעידן מתעסק בו. גם לדעתי, למעט עניין הקישורים ב-WordPress.org.il, עידן לא פועל בתום לב והמעשים שלו הם לא מוסריים בעליל.
  והתגובה שלו כאן רק מחזקת את תחושת הגועל.

  עידן, אם אתה עושה מה שעשית ב-WordPress.co.il בלי רצון לתרום דבר לקהילת הוורדפרס הישראלית, מי אמר לי שהנתונים שמופיעים ב-WebHost הם אמינים? מי אמר לי שאתה לא ממליץ על ספק אכסון חרא רק כי ה-revenue שלך גבוה יותר עבורו?
  אם אתה מנסה לתחמן את הגולשים באתרים שלך בכל כך הרבה צורות – מי אמר לי שלא תתחמן אותי כלקוח שלך כשארצה לפנות לחברה שתקדם אתר שלי?

  גם אני, כמו רן, אשמח לתגובה עניינית.

 19. רן יניב הרטשטיין

  איתי – תודה על התגובה שלך, ושוב תודה גם לכל המגיבים האחרים על התמיכה והחיזוק. עם זאת, אני לא מסכים איתך באופן גורף לגבי הקישורים לספקיות אחסון – אני מרחיב בנושא בפוסט שאני כותב עכשיו.

  חוץ מזה, בלי להתייחס לאף אחד מסויים ובשיא הזהירות, אני רוצה להזכיר את תביעת הדיבה שהוגשה נגד הבלוג המזבלה, אבל גם את הדעה של אפי פוקס על אותה תביעה.

 20. עידן בן אור

  אני דווקא מעוניין להגיב על חלק שולי בפוסט, קידום אתרים הוא לא ספאם, אם מבצעים את ההליך בצורה מסודרת מדובר בהליך עם הרבה מחשבה מאחוריו.

 21. חנית

  רן, סתם הערה לא קשורה.
  הקישורים אצלך משנים רקע לשחור ב-hover (שזה אחלה) אבל גם הטקסט נשאר שחור ולכן לא ניתן לקרוא אותו במצב זה.
  לתשומת לבך.

 22. פינגבאק: ליאור שיאון - קיים משמע אני חושב. » Blog Archive » והבלוגספריה געשה, קצת

 23. פינגבאק: וורדפרס בעברית » ITbananas

 24. פינגבאק: הפרדוקס » עידן שלומן - נמאסת

סגור לתגובות.