התקנה אוטומטית של וורדפרס בעברית?

למה אף ספקית אחסון מקומית לא מציעה התקנה אוטומטית של וורדפרס בעברית? מה אני/אנחנו יכולים לעשות כדי לקדם את זה?

18 תגובות בנושא “התקנה אוטומטית של וורדפרס בעברית?

 1. עירא

  א. הלקוחות לא דורשים כי הם לא מתוחכמים מספיק לדעת שהאופציה להתקנה אוטומטית קיימת אצל ספקים אמריקניים

  ב. הלקוחות שמספיק מתוחכמים, כבר קונים הוסטינג אצל ספקים אמריקניים שנותנים את השירות, ועולים פחות.

  וזה לא חדש, וזה נכון לכל סוג של שירות לקוחות בארץ מול חו"ל. עד שהקהל לא ידרוש, הספק לא ישקול לתת פיצ'רים שעולים לו כסף לפתח.

 2. אראלי

  עירא צודק. כמה בלוגים ישראלים מתארחים בישראל?
  מעניין אם מישהו פעם סקר את קהילת הבלוגים הישראלים בצורה סטטיסית. אני בתחושה שלא משנה מה שם המתחם של הבלוג, .co.il או אחר, אם הוא מפרסם רשומות בשפת הקודש, ולא מתארח אצל הפלטפורמות המכוערות (קרי מריץ WP) אז אפשר כמעט בוודאות להניח שהוא מתארח בספקית אחסון בחו"ל.
  זה נכון שמבחינת מהירות היה עדיף לכאורה לארח אתרים ישראלים בישראל, אבל באמת אין תחרות למה ש-5-7 דולרים קונים לך בארה"ב.

 3. עירא

  לכאורה באבוהה :-)

  עם החיבורים האופטיים היום, שרת אירוח ישראלי עמוס מגיב לאט יותר מספק אמריקני שמוסיפים לו עוד ועוד שרתים ברגע שיש אפילו שבב של רמז לעומס.

  (אמר האיש שמנהל את השרת שלו בבזקאינט לבדו ומתקין ידנית לגמרי את כל העדכונים שצריך)

 4. רן יניב הרטשטיין

  כולכם צודקים, אבל זה עניין של ביצה ותרנגולת. לפי כל היגיון עסקי ספקיות האחסון בארץ לא צריכות להיות קיימות בכלל – הן נותנות שירות כל כך גרוע ובמחיר כל כך גבוה.

  אבל התקנה אוטומטית של וורדפרס זה משהו שקל מאוד ליישם ויכול להיות אטרקציה רצינית, משהו שיהפוך אפילו חבילת אחסון של 100MB ב-25 שקל לחודש לאופציה רלבנטית.

 5. עירא

  כמעט עשיתי את זה פעם אבל לא בא לי על כאב הראש של ניהול העניין ושיווק, וסליקת הכסף וכל הטרארם בשביל שוק כל כך קטן. את כל הידע הטכני יש לי, רק לא את הסבלנות ללקוחות הישראליים.

 6. אראלי

  ספקיות האינטרנט קיימות כי אין ברירה – צריך קישוריות לאמריקה (ולאירופה, כן). אירוח אתרים בישראל?
  מי באמת צריך את זה? רק אתרים ממש גדולים. אתרים שדורשים רוחב פס בכמויות ולקוחותיהם יפיקו תועלת מהקרבה הגאוגרפית. אני מניח שלאתרים גדולים כאלה יש גם יכולת מו"מ טובה יותר מלצרכן הבודד, והם מקבלים מחירים יותר תחרותיים.
  אבל שוק אחסון האתרים בישראל יקר בגלל שהוא קטן ואין תחרות. וזה משהו שאין דרך לטפל בו, בכלים של גולשים מהשורה. כמה עולה לשים שרת בחווה של אחת מהספקיות הגודלות? זו יכולה להיות גם ההסיבה שעלויות האירוח בישראל יקרות.
  אגב, יש למישהו את הנתון כמה בלוגים משתמשים ב-WP בעברית? (לא כולל בלוגלי וכו').

 7. ניצן

  יש כאן כמה נקודות שהראשונה היא סף הכאב ראש – כיום, כל מי שיש לו בעיה עם התקנה שובר את הראש (שלו, של חברים או של הקבוצה בגוגל) ובסוף מסתדר או לא – הסיפור נגמר. ברגע שהספק יציע שירות שכזה, כל אותן שאלות של לא עובד / נשבר / זז / עוצב לי ייפלו עליו. זה אומר שהוא יצטרך להחזיק מערך תמיכה מקצועי בוורדפרס או לחילופין – להגיד יש לנו שירות כזה אבל אין תמיכה.
  להחזיק תמיכה – עולה כסף שלא בטוח שבהיצע השוק הישראלי ניתן לכסות במחיר סביר – ובלי תמיכה – אז כבר עדיף להתקין לבד.

  השניה (וממנה נגזרות רוב שאר הנקודות) הוא נושא השירותיות. הישראלי לא יכול להרגיש שהוא "יצא פראייר" וזה מתבטא בכל תחום של חיינו ויתבטא גם כאן.
  אם הספק ינסה לשכנע משתמשי וורדפרס קיימים לעבור אליו הרי שהוא צריך לתת הצעה אטרקטיבית מספיק כדי להתמודד עם ספק חיצוני. האם הוא יוכל להתמודד עם ה 2.7 דולר לחודש שגודאדי גובים ממני? רוב הסיכויים שלא. ככל הנראה, גם עם חבילה של 5$ בחודש עדיין אין פה תחרות משתלמת.
  הפיתרון הוא לנסות לפנות אל משתמשים חדשים – אבל גם פה השוק הוא יחסית קטן. פה ושם יש בלוגר שעוזב את בלוגלי / תפוז / ישראבלוג ועובר לוורדפרס, אבל כמה כאלה כבר יש? וזה מחזיר שוב לנקודת כאב הראש – שעבור השוק הישראלי, התקנה שכזו היא כאב ראש יותר מדי גדול.

 8. יגאל

  עם ניהול נכון לא צריך מערך תמיכה מכובד – או שעובד או שלא עובד, העובדה שהאחסון מגיע עם התקנה ועדכונים לא מצריך יותר מטכנאי אחד וכמה סקריפטים.
  בנקודה הזו אפשר לציין לטובה את אורות טכנולוגיות שמספקת שירותי אחסון עם התקנת ג'ומלה, גם בתור משתמש עם ידע טכני, הם חסכו לי הרבה כאב ראש ו'גיגולים'.

 9. רן יניב הרטשטיין

  @אראלי – לפי דעתי יש כמה אלפים שפועלים באופן עצמאי

  אם מישהו עובד בספקית אינטרנט ישראלית וקורא את זה – יש לכם קישור מהאתר של וורדפרס בעברית אם אתם מציעים התקנה אוטומטית של וורדרפס בעברית.

 10. עירא

  אראלי: מהכרות חלקית עם השוק הזה ובעל שרת בארוח בעצמי, אני יכול לספר שיש בהחלט סיבות להחזיק שרת בארץ אם מדובר בשרות אירוח לא מנוהל מהמון סיבות, חלקן פסיכולוגיות וחלקן כלכליות או טכניות. אם אתה קונה היום שרת, מתקין אותו ומנהל בעצמך, הרי המקום שהוא תופס בארון השרתים של הISP עולה לך לחודש בערך פעמיים או שלוש מחיר החשמל שהוא צורך, שזה בערך גם מה שהוא עולה בארה"ב, אז למה לא.

  לגבי מספרי שימוש בWPH, שאל את שרונג, הא עשתה על זה עבודה ומיפתה כמה מאות, אני לא יודע אם אלפים.

 11. גורו יאיא

  אם אני מתעצבן על משהו, הוא לא העובדה שאין התקנה אוטומטית של wordpress בעיברית (כי באמת הקהל מועט), אלא שההתקנות האוטומטיות מכינות database בקידוד שונה מUTF-8. כולל, למשל, בג'ומלה 1.5 שברירת המחדל של תוכנית ההתקנה היא דווקא UTF-8.
  זה מעצבן, כי זו בעיה לא רק של דוברי עיברית.

 12. פינגבאק: הוסטינג עם התקנות אוטומטיות בעברית | We CMS

 13. רן יניב הרטשטיין

  @אייל: את וורדפרס או את וורדפרס בעברית? אם מדובר בהתקנה אוטומטית של וורדפרס בעברית דרך ממשק הניהול של החשבון, תקבלו קישור לעמוד שמסביר את השירות הזה מהאתר של וורדפרס בעברית.

 14. אייל

  רן,

  אכן אני שמח לבשר כי מדובר בהתקנה אוטומטית של וורדפרס בעברית (וגם אנגלית למי שמעוניין) דרך ממשק הניהול של חשבון האחסון.

  כל הליך ההתקנה הוא אוטומטי ואינו דורש התעסקות עם קבצים או מסדי נתונים.

  ניתן לצפות בסרטון הדרכה שמציג את הליך ההתקנה האוטומטי בקישור הבא:
  http://www.lighthost.co.il/index.php?view=items&cid=4%3AAutomatic-Installation&id=2%3AAutomatic+Installation+Video+guide+of+Hebrew+Wordpress&option=com_quickfaq&Itemid=10

סגור לתגובות.