מחשבות לא מגובשות על הבלוגטור

ה-308 שפיג'ו ובלינק חילקו לבלוגרים עדיין מסתובבת איפה שהוא בארץ, אבל אני כבר חזרתי למכונית הרגילה שלי והעניין שלי בכל הסיפור נותר תיאורטי בלבד. המכונית עצמה היתה מלכתחילה החלק השולי ביותר בכל הקמפיין הזה – התעניינתי בהרבה לפגוש את ישראל בלכמן ושאר האנשים מבלינק, ושמחתי להזדמנות להתגבר על מחסום כתיבה אלים במיוחד. כמה מחשבות על הנושא בהמשך הפוסט.

 • מכוניות משפחתיות זה דבר משעמם, וככזו גם ה-308 משעממת למדי. לא שאני מכיר מכוניות משפחתיות חדשות אחרות, אבל אני די בטוח שה-308 פחות או יותר זהה לכולן. עם זאת, היא לא לגמרי נטולת עניין: לדוגמה, עם בקרת השיוט, אפשר להניח את הרגליים בצד ולהאיץ ולהאיט עם שני כפתורים שנמצאים ליד ההגה. צחקתי בקול רם מרוב הנאה בפעם הראשונה שניסיתי את זה. וגם קצת מרוב פחד.
 • מעניין לציין שלפחות שניים מהמשתתפים כבר נוהגים בפיג'ו 205 מדי יום: אני ואלעד. את שלי, 205GTI בת 16, קיבלתי מאחי לפני בערך שנה כשהוא החליף אותה במכונית חדשה יותר וגרוטאתית פחות. קצת התאכזבתי שאף אחד לא התרגש מהמחווה כשהתגלגלתי איתה לתוך המשרדים של פיג'ו בבני ברק. אולי זה באמת היה קצת מוגזם לצפות למייקאוור כללי, אבל לכל הפחות אפשר היה לטרוח להחליף את הפגוש הקדמי השבור ולעשות לה שטיפה ווקס. אני גם לא חושב שהבוס הגדול שם נהנה כל כך מהבדיחה שלי על איך שסוף סוף יש בחניון שלו פיג'ו אמיתית.
 • מצד שני, אי אפשר לצפות מאנשי מכירות בסוכנות רכב להכיר בלגיטמציה של מכוניות בנות יותר משלוש שנים.
 • אני לא יכול להגיב ישירות על הפוסט הזה של גל מור, גם בגלל שזה לא מענייני להגן על בלינק ועל מניעיה וגם בגלל שבאופן עקיף הפוסט הזה מתייחס אלי. אבל אני כן יכול להגיד כמה דברים על הרעיון של "בלוגרים משפיעים" כפי שהוא לידי ביטוי בפוסט ובתגובות: הרעיון שלגורם בודד תהיה השפעה מכרעת על החלטה ששווה 130,000 ש"ח הוא די מגוחך ממילא, וזה לא משנה אם הוא יואב קווה או רן יניב הרטשטיין. והקביעה של גל כאילו אין בלוגרים משפיעים בארץ – שאין לי מושג אם היא נכונה או לא – מריחה מאליטיזם עיתונאי, ומההקשר ניתן להסיק שהיא מבוססת על השוואה עם הבלוגוספירה בארה"ב, שלמרבה המזל היא עדיין מקום שונה לגמרי מישראל.
 • אני כן יכול להגיב לפוסט המטופש הזה של מרק, שככל הנראה החמיץ לגמרי את הנקודה. בלינק לא שכרו פרזנטורים שישווקו עבורם את המכונית, הם חילקו אותה לכותבים כדי שיוכלו לכתוב עליה. אם הם היו משלמים לבלוגרים על השירות הזה, התוצאה היתה הבלוג של מקדונלד'ס.

כאמור, הקמפיין עדיין לא נגמר – אני מאמין שיהיה עוד במה לעדכן את הפוסט הזה.

7 תגובות בנושא “מחשבות לא מגובשות על הבלוגטור

 1. פינגבאק: יש לך בלוג? אתה כותב טוב? הבלוג פופולארי? אז בוא תכתוב בשבילנו בחינ×

 2. ירדן

  מרק מחרחר ריב ומדון – בקיצור לא שווה את ההתייחסות ואת הלינק. מכתיבתו עולה תיסכול אישי.

 3. שרית

  העיקר שנהנית! :)
  "סוף סוף יש בחניון שלו פיג'ו אמיתית" – איך, איך הם לא הבינו את הבדיחה? D:

 4. מרק ק.

  אין ספק שאחד התענוגות העיקריים של חשיפה בחומוספירה היא קבלת אנליזה פסיכולוגית בחינם….

 5. אסי

  מצחיק שכתבת "פז'ו אמיתית" כאילו זה איזה עיטור כבוד או משהו :) למרות שמגיע לך ריספקט על ה-GTI, שאולי רק היא, 106RSI ו-206XS ראויות לאיזשהו ציון לשבח…

  ודרך אגב – לא יודע אם רק עיני הבלשנית שמה לב לזה, אבל היבואן של פז'ו מתעקש בעקביות על התעתיק העברי "פיג'ו" למרות שההגיה רחוקה מזה. אולי בשביל לא לגרום דיסוננס חמור מדי למר ישראלי שקמקבל רכב שכתוב עליו מאחורה PEUGEOT.

 6. פינגבאק: בלוגרים, פיג'ו ומה שבינהם - Dotmad (on .Net)

סגור לתגובות.