נחזור, חוזרים, חזרנו

הגיקים הוא באותו זמן אחד הפרוייקטים שאני הכי נהנה מהעיסוק בהם ואחד הפרוייקטים שאני הכי גאה בשיוך אליהם. לפני שלושה שבועות חזרנו להקליט את הפודקאסט שלנו בתום הפסקה ארוכה, ולדעתי אחרי נחיתה לא קלה הצלחנו להמשיך יפה בריצה, הפעם עצמאיים לגמרי וכבר בלי העזרה מנענע.

מתישהו באמצע 2006, כשהקשבתי באובססיביות לפודקאסטים בכל רגע שיכולתי, הצעתי לאילנה תמיר להקליט איתי פודקאסט משלנו, ומעט אחר כך צירפנו להרכב הראשוני את אורן הוברמן. אורן הפך להיות הרבה יותר מדי עסוק בדיוק כשהתחלנו לצבור קצת תאוצה ולהתקדם מכוח האינרציה, אבל אני ואילנה נשארנו לכל הפודקאסטים שהוקלטו, ולאורך הדרך הצטרפו עוד משתתפים קבועים יותר או פחות כמו אדר שלו, רוני שני, אפרת אסקירה, חכים בשארה, עידו הרטוגזון, איתמר שאלתיאל וליאור באקאלו – כולם, למי שלא עוקב, עבדו אז בנענע.

התהליך היה פשוט: אני הייתי מכין רשימת נושאים במהלך סוף השבוע, בעיקר לפי השבוע ברשת, וביום שני או ראשון היינו בודקים מי יכולים להשאר להקלטה אחרי העבודה. עם ציוד הקלטה שהשאלנו מהסטודיו של נענע, ישבנו בחדר ישיבות, בסוף היום, אחרי הפסקת סיגריה, וכשעברה בערך רבע שעה בה בכל רגע נתון לפחות מישהו אחד היה יוצא מהחדר לבדוק אימייל, ללכת לשירותים, או לחפש משתתף חסר אחר, הפודקאסט התחיל.

בתום הטקס הקבוע של סקירת רשימת הנושאים והפטרת "אין לי שום דבר להגיד על אף אחד מהנושאים האלה" על ידי כל אחד מהיושבים לשולחן, היינו מקליטים תוכנית בת חצי שעה עד שעה, בה לכולם בדרך כלל היה הרבה יותר מדי מה להגיד על כל אחד מהנושאים ברשימה, וגם על כמה שהתווספו תוך כדי.

התאמצנו מאוד לא לקחת את עצמנו יותר מדי ברצינות, ובדרך כלל זה שיחק לטובתנו. לא הרגשנו רע מדי כשפיספסנו שבוע או שניים, והביטחון העצמי שלנו לא נפגע יותר מדי כשנתפסנו בטעות או שתיים. זה החזיק מעמד יותר משנה.

כמה חודשים מתוחים במיוחד, בין הדיונים על חתימת החוזה בין נענע לערוץ 10 ועד למעבר של נענע 10 לגבעתיים, הפרו את האיזון העדין בו היינו תלויים. הרעיון של להשאר ברחוב כורזין אחרי שעות העבודה מרצוננו החופשי, ועוד בשביל להקליט את עצמנו מדברים על נושאים שממש לא היתה לנו אנרגיה לחשוב עליהם, היה קשה מנשוא. בכל אופן, היה הרבה יותר קשה לשאת אותו מאשר את הרעיון של בירה במנזר.

במהלך תשעת החודשים האחרונים, מרשימה מפוארת של 15 משתתפים, נשארנו רק אני ואילנה בנענע 10, והדיבורים על החזרת הפודקאסט עלו ונשכחו יותר מפעם אחת. נדרשו מספר דחיפות הדדיות בכיוון הנכון מצד אילנה, אורן ואפרת כדי לאזור את החוצפה לשלוח מייל לכל מי שהשתתפו בתוכנית, להבטיח למאזינים קאמבאק, ואפילו להתחייב על תאריך.

ציוד ההקלטה נקנה, העיצוב באתר הפודקאסט עודכן, רשימת נושאים הוכנה וההזמנה, אלי לדירה לפני שלושה שבועות ביום שני בערב, נשלחה. רווים באלכוהול ומשפרי מצב רוח אחרים, חלקנו עם רגל אחת בנתב"ג, צלחנו את ההקלטה הראשונה של הגיקים אחרי תשעה חודשים עם שלוש תקלות טכניות קלות בלבד – אלא אם מחשיבים פודקאסט בן כ-100 דקות תקלה.

כאמור, חזרנו.

את הפודקאסט הקודם, לראשונה בהשתתפות יוסי גורביץ, חילקנו לראשונה לשני חלקים והעלנו אותו ביום שני וחמישי.

את הפודקאסט של היום הקלטנו לראשונה במסעדה עם דבורית שרגל וזאב חספר – האורחים הראשונים שלא מקרב מעגל החברים המצומצם שלנו.

החל מהשבוע הבא, נקליט לראשונה את התוכנית בימי חמישי, לטובת כמה משתתפים ותיקים שמבטיחים להגיע – לראשונה מאז ההפסקה האחרונה.

האזנה מהנה :)

3 תגובות בנושא “נחזור, חוזרים, חזרנו

  1. חנית

    מזל טוב !
    אם אתם מחפשים עוד אורחים, אני בהחלט אשמח להצטרף לאחת ההקלטות הקרובות (פשוט כי אח"כ כנראה לא אהיה זמינה בקלות)

סגור לתגובות.