שחזור ההופעה של מוריסי בתל אביב באמצעות יוטיוב

הסאונד גרוע, התמונה רועדת, והעמוד הישן והמוכר של יוטיוב מעקר את כל החוויה, אבל מכיוון שאני סובל מבלקאאוט שהתחיל איפה שהוא לפני Every Day is Like Sunday ונגמר רק כשנדלקו האורות אחרי ההופעה הראשונה של מוריסי בישראל, הצילומים מהקהל עזרו לי מאוד להבין בדיעבד מה בדיוק קרה שם. בינתיים, אני בעיקר זוכר שהכל נגמר מהר מדי.

אלו רוב הקטעים, במה שבהחלט עשוי להיות הסדר האמיתי בו בוצעו:

Morrissey – The Last of the Famous International Playboys – פתיחה מושלמת להופעה כמעט מושלמת, למרות שהטיזינג עם השורה של סוזי היה קצת אכזרי. אני עדיין לא מאמין שהיא היתה יכולה להיות שם רק שעה לפניו עם הטייטס הכסוף שלה ולשיר לנו את השיר הזה בעצמה.

Morrissey – Ask – השיר השני בהופעה, אחד השירים האחרונים של ה-Smiths, כבר לא נשמע כל כך טוב כמו ב-Rank אבל עדיין כמה מהשורות הטובות ביותר בתולדות הלהקה.

Morrissey – The First of the Gang to Die – הקטור היה ראשון מהחבורה שמת! ישר מול הבמה.

Morrissey – Vicar in a Tutu – מה, באמת חשבתם שהוא ישיר את Bigmouth?

Morrissey – Irish Blood, English Heart – הוא קצת התבלבל בתזמון, אבל בכל מקרה, שומעים כאן את המעריצות מסביב למצלמה יותר מאשר את מוריסי עצמו. בכלל, מי יכול לעמוד בשקט עם המצלמה ביד בשיר הזה?

Morrissey – Sister I'm a Poet – כולל תהייה לגבי הביטול הטראגי של סוזי, והמבוכה הניכרת כשמעריצה שקיבלה את המיקרופון צעקה "Thank you for coming, we love you!‎".

Morrissey – Stop Me if You Think That You've Heard This One Before – אי אפשר ממש לראות וגם לא כל כך לשמוע, אבל עבורי זה היה אחד השיאים.

Morrissey – Everyday is like sunday – חפשו את עצמכם בצילומי הקהל.

Morrissey – The World is Full of Crashing Bores – כולל את הירידה הקבועה על קיילי מינו אחרי השיר.

Morrissey – Please, Please, Please Let Me Get What I Want – הדרמטיות המוגזמת של השיר הזה תמיד נשמעה לי קומית. בהופעה הוא לא נראה כאילו הוא מתבדח, אבל אני עדיין לא משוכנע.

Morrissey – Life is a Pigsty – בתום השיר שכב מוריסי על הגב מתחת לסט התופים והחזיק את ראשו לזמן שנראה ארוך בהרבה ממה שעבר באמת.

Morrissey – How Soon is Now?‎ – לא אחד מהאהובים עלי, אבל ההופעה היתה עלולה להסתיים בלינץ' אם הוא לא היה שר את זה.

Morrissey – There is a Light that Never Goes Out – השיר האחרון בהופעה היה גם הווידאו הראשון שעלה ליוטיוב. אני זוכר שהאורות עלו ולקח לי הרבה מאוד זמן להבין שההופעה באמת נגמרה.

עדכון: לנוחותכם, כל הקטעים הנ"ל בפלייליסט אחד של ההופעה של מוריסי בישראל:

באתר yosmusic פורסם לקט מוריסי בן עשר דקות שערוך קצת בגסות, אבל כולל כמה שירים שלא הועלו בנפרד.

ותודה רבה לקראל לחמי שאני מקווה שאני מאיית את שמו כהלכה, שצילם את רוב הסרטים שמופיעים כאן ובעמוד שלו ביוטיוב יש קטעים מעוד כמה הופעות אחרות של מוריסי. ככל הנראה, הוא גם פגש את מוריסי והלהקה לפני ההופעה.

ועוד בונוס – שוקי הרזה שר את All the Lazy Dykes במינרבה.

תגובות מתחכמות שעושות שימוש יצירתי במילים של שירים של מוריסי תתקבלנה בברכה.

7 תגובות בנושא “שחזור ההופעה של מוריסי בתל אביב באמצעות יוטיוב

 1. פינגבאק: גיקים, פודקאסט 43 - חנית כהן מתארחת / גיקים/Geekim - פודקאסט שבועי

 2. Karel Lahmy

  Cheers mate!
  And you yes you did spelled my over complicated name correctly and yeah I did meet Moz before the show!
  Heaven knows I'm happy now.

 3. קורי (תפוס לי הגב...)

  תודה תודה על הרשימה :) איזה כיף.
  אני חושב שיש איזו פונקציה ליצור צ'אנל שם ביו טיוב ואז כל הסרטונים שאתה בוחר פשוט מופיעים אחד אחרי השני. אני לא בטוח אבל ראיתי כזה.

סגור לתגובות.