תל אביב

למען האמת, קשה לי להאמין שיש לפצצת הגוגל הזו הרבה סיכוי עם מונח גנרי כל כך כמו תל אביב, אבל זה לא אומר שלא צריך לנסות. פרטים נוספים בבלוג של מצביעי דב חנין, אבל בקיצור נמרץ – בכל מקום שאתם יכולים, קשרו את המילה "תל אביב" לאתר של עיר לכולנו: http://city4all.org.il

16 תגובות בנושא “תל אביב

 1. מיכאל

  זו בדיוק הדוגמא הקלאסית של הסחפות לכיוון שלא צריך להיות קשור לבחירות.
  תל אביב הייתה כאן הרבה לפני חנין, ו(אני מקווה), תהיה גם הרבה אחריו.
  גוגל בומב שמנסה לחטוף מושג מקובל, ולשייך אותו למפלגה שקמה לפני חודשיים הוא בדיוק כמו לכבוש שטח שלא שייך לך, תחום שתומכי חנין מבינים בו דבר או שניים. הייתי מצפה למעשים שקולים יותר מתומכי מפלגה שהוגנות היא סימן ההיכר שלה.
  (אני לא מגיב בשכר של חולדאי. אני מסמפט את חנין אבל לא גר בת"א, ובבחירות ההתלבטות שלי תהיה בין שני עסקנים אפורים באחת מערי הלווין שלה).

 2. אליהו52

  אני גם לא גר בתל אביב, כך שמשנה לי כשלג כאשתקד מי יבחר, אבל אני תומך ומסכים בכל לב עם שני המגיבים מעלי. זה פשוט לא יפה!

 3. פינגבאק: אנחנו בדרך להיות פרה קדושה » באמת עברתם את הגבול

 4. שוקי גלילי

  רן, אני חושב שאתה צודק. לקדם את CityDov בשביל מילה כמו "תל-אביב" זה עץ קצת גבוה.

  (במקומות הראשונים נמצאים האתרים של עיריית ת"א, הערך בויקי והאתר של האוניברסיטה. כולם יושבים על דומיינים וותיקים עם עשרות אלפי לינקים איכותיים).

  לעומת זאת, אפשר וכדאי לקדם את הפוסט "רון חולדאי 101" עבור הביטוי "רון חולדאי":
  http://www.notes.co.il/shooky/47681.asp
  כל לינק מהמילים "רון חולדאי" אל הפוסט הזה, ישפר את המיקום שלו בתוצאות החיפוש (כרגע 2-5).

 5. שוקי גלילי

  ערן, אפי והאחרים – אני יכול להבין את הגישה שלכם אבל אני חושב שאתם נאיביים.

  מה אתם חושבים, שהבלוג החדש של רון חולדאי לא מקבל SEO בשביל המילים "תל אביב" ו"בחירות"?

  באותה מידה אני יכול לומר למיכאל שתל-אביב הייתה כאן לפני חולדאי, ושאני חש שאט נפש כלפי הניסיון שלו לקחת קרדיט על כך שזו עיר תוססת וצעירה
  http://tlv1.co.il/%d7%a2%d7%9c-%d7%aa%d7%a8%d7%91%d7%95%d7%aa-%d7%95%d7%90%d7%a1%d7%aa%d7%98%d7%99%d7%a7%d7%94
  במיוחד כשהעירייה שבראשותו גורמת כל הזמן לסגירת מקומות בילוי ולבריחה של צעירים מתל-אביב בגלל בועת הנדל"ן שנוצרה בה, ומחירי השכירות שגואים יחד איתה.

  אני יכול לומר לכם, שמבחינתי עיר לכולנו היא מייצגת אותנטית של התל-אביביות. אני לא חבר בתנועה ולא פועל מטעמה, אלא פועל עבורה בהתנדבות משום שאני מזדהה איתה. אלו אנשים כמוכם וכמוני – שנוסעים באוטובוס או מחפשים חניה, משלמים משכנתא או שכירות מנופחת, ומתבעסים מכל מיני דברים שקורים בעיר ואכפת להם, והם רוצים לשנות.

  אני מממש את זכותי הדמוקרטית להיות מעורב פוליטית ולשכנע ולהשפיע בכל דרך חוקית על מה שנעשה כאן. אני מבין שזה לא אהוב עליכם. גם עליי לא אהובה התמונה של מפגינים בכיכר העיר שאומרים ההפך ממה שאני מאמין – אבל זו זכותם, ואני מכבד את הזכות הזו.

 6. ערןב

  שוקי: אני חושב שמה שקורה כאן זה סוג של צביעות. לו מישהו אחר היה עושה את זה, היו כל האלפא בלוגרים מכסחים לו את הצורה במסגרת "תראו לאיזה אמצעים שפלים הוא ירד". כשאתם עושים את זה, במקום לנקוט עמדה ולומר "לא, יש דברים שלא נעשה, כי לא ראוי לעשות אותם" (ומבחינתי, תעלול ה-SEO הזה נכלל בהם, כמו גם פרסום כתובות ה-IP אצלך ואצל זיו אתמול, אחרי כל מה שנאמר בשנה האחרונה ברשת על פרטיות), אז אתם לא הרבה יותר טובים מ"הרעים" כמו ששחר מ"תודעה כוזבת" קורא להם. רשומת ה"חולדאי 101" שלך היא הדבר הנכון לעשות, לא השטות מבית מדרשם של צ. בשור ושו"ת.

 7. צביקה בשור

  אולי בבלוג הזה זה יקרה. מישהו מוכן להסביר לי, בלי להשתמש בביטויים גנריים ולא ברורים כמו "זה לא יפה", "אל תשנו סדרי עולם" וכאלה, למה זה לא בסדר מצדנו לנסות ולהביא את האתר של עיר לכולנו למקום יותר גבוה? כאמור, המטרה שלנו היא אפילו לא אחד משלושת המקומות הראשונים המכובדים. רוצים להחליף את המדריך המוזר ההוא שתקוע במקום הרביעי (ובטח הגיע לשם בעבודת SEO יקרה בטירוף), ואם לא אותו אז את העמוד של וויינט שמוקדש לתל אביב. שני אתרים מסחריים. מה טוב בהם יותר מבאתר של עיר לכולנו?

 8. אפי פוקס

  לא מצליח להבין איך אדם שיחפש את הביטוי "תל אביב" – וינחת בעמוד שקשור לדב חנין ישאר שם יותר משש שניות. זה באונס בק מטורף. וגם אם זה יקרה. זאת בדיוק עיוות המידע הדוחה שנעשה ב-SEO. חפרתי לעומק בתקופה האחרונה לעומק עומקי ה-SEO והאבחנה בין המותר לאסור, בין הראוי ללא ראוי. הנימוק "הם עושים את זה", הוא פשוט לא מתאים לך שוקי.
  ובאמת, תסתכלו באנליטיקס כמה אנשים הגיעו אליכם מביטוי שהוא לא "דב חנין" אלא גנרי וכללי כמו "תל אביב", וכמה מהם נשארו יותר מ-30 שניות. ואל תגידו לי שזאת חשיפה מספקת מבחינה מוסרית לעשות את זה. דב חנין הוא לא תל אביב (עדיין, ואני באמת מאחל לו הצלחה בניסיון לעשות את זה), ועד אז- לא ראוי שתעשו את זה. באמת שלא ראוי.

 9. שוקי גלילי

  ערן – לא פרסמתי כתובות IP. הקפדתי לטשטש. לפני שאתה מאשים, תבדוק את עצמך.

  אפי – כל הכבוד לך שאתה מתעמק ב-SEO בתקופה האחרונה. אבל מכיוון שהקדשתי לתחום הזה חלק ניכר מזמני בשנים האחרונות, תרשה לי להעריך שעוד יש לך מה ללמוד לפני שתתחיל ללמד, ובמיוחד לפני שתתחיל להטיף.

 10. הירנוט

  צביקה בשור: I'll bite.

  זה לא בסדר מאותה סיבה שזה לא בסדר לשלוח ספאמים לכל העולם על המועמד שלך. אתה מזהם את הרשת בזבל.

  אה ועוד משהו קטן, לאנשי הSEO החכמים והמנוסים. זהירות נדרשת פה – למיטב ידיעתי גוגל כבר העיפו לא מעט אתרים מהאינדקס שלהם בגלל שטויות כאלו

 11. רן יניב הרטשטיין

  ואו, משהו ממש לא בסדר איתי או עם הבלוג שלי – לא ידעתי על כל התגובות האלה עד שהסתכלתי עכשיו לגמרי במקרה…

  ובכל מקרה, לגופו של דיון, נכון – תמרון תוצאות חיפוש באמצעים מלאכותיים זה נוהג מפוקפק במקרה הטוב.

 12. ערןב

  שוקי: התייחסתי לזה בטוויטר שלי. יהונתן כבר היה קורע אותך לגזרים על צימצום לטווח של 256 כתובות (שזה מה שעשית)

 13. רן יניב הרטשטיין

  למי שתהה, אגב, שרת הדואר שלי נתקע והייתי צריך לאתחל אותו כדי לשחרר את כל ההודעות מהבלוג שחיכו בתור.

  חוץ מזה, אני נוטה להסכים עם גדי שימשון:
  http://eranb.blogli.co.il/archives/265#comment-1004

  אין כאן החלפת לינקים, אף אחד לא שילם לאף אחד בשביל הקישורים, אף אחד לא מקשר בניגוד לרצונו. מי שמקשר מביע את תמיכתו הלגיטימת בדב חנין ובעיר לכולנו, ואם זה ישפיע על הדירוג של האתר בגוגל זה בגלל שהאתר הרוויח את הדירוג הזה ביושר – בזכות מה ומי שהוא מייצג. ומי היא גוגל שתמנע מאיתנו לעשות את זה?

סגור לתגובות.