אני מועמד לפרס שמואל יניב לקוד הפתוח ותוכנה חופשית בקטגורית לוקליזציה

אני מועמד לפרס שמואל יניב לקוד הפתוח ותוכנה חופשית בקטגורית לוקליזציה של עמותת המקור, על תרגום וורדפרס לעברית. עוד מועמדים יאיר הרשקוביץ, שמרכז את התרגום של גנום לעברית, תומר כהן, ממוזילה ישראל, ודיאגו יסטרובני שמרכז את התרגום של KDE.

גם בשנה שעברה הייתי מועמד לפרס המקור. אז היתה רק קטגוריה אחת, והזוכה הסופי היה מאיר קריחלי, מ-Whatsup.

השנה יש ארבע קטגוריות: הקוד הפתוח, תרומה לקהילה הישראלית, תעודת הוקרה לקוד הפתוח בחינוך, ולוקליזציה.

ההצבעה לפרס פתוחה לחברי וידידי העמותה.

באתר ההצבעה אפשר גם לעיין בתוצאות המדוייקות של הבחירות בשנה שעברה. אם אני קורא את התוצאות נכון, לפחות שני מצביעים העדיפו שאף אחד לא יקבל את הפרס, רק כדי לוודא שאני לא אקבל אותו. במילים אחרות, גם אם הייתי איש הקוד הפתוח האחרון בעולם, יש לפחות שני מצביעים שלא היו מעניקים לי את הפרס עם מקל.

מכיוון ששמי האמצעי הוא יניב והפרס הוא על שמו של שמואל יניב, אני מאמין שהצדק האסתטי מחייב שאני אזכה בו השנה. מצד שני, אני די בטוח שלפי כל קריטריון אמיתי, שאר המועמדים ראויים לפרס יותר ממני.

הטקס יערך במסגרת אוגוסט פינגויין 2009, במכון ויצמן ברחובות, והשתתפות בו עולה 30 ש"ח בתשלום מראש (הכניסה בחינם עבור חברי וידידי העמותה).

8 תגובות בנושא “אני מועמד לפרס שמואל יניב לקוד הפתוח ותוכנה חופשית בקטגורית לוקליזציה

 1. דורון

  אני שואל בשיא התמימות, לחלוטין לא בציניות או משהו כזה:
  למה שלמשהו יהיה אינטרס שדווקא אתה אישית לא תקבל את הפרס?

 2. רן יניב הרטשטיין מאת

  שאלה לגיטימית. אפילו אם הייתי יכול לחשוב על מישהו עם אינטרס כזה, קצת מוזר שהוא יהיה גם חבר בקבוצה הקטנה מאוד של המצביעים.

  מכיוון שאני לא פעיל בקהילה מעבר לעבודה שאני עושה על וורדפרס, ייתכן היו מצביעים שלא זיהו את שמי וההצבעה הזו היתה סוג של מחאה על הצעת המועמדות שלי.

  אחרי עיון מעמיק יותר בתוצאות, אפשר לפסול את האפשרות של קריאה לא נכונה מצידי. בפירוט ההצבעות המלא, שני מצביעים הקצו לי דירוג שלילי. כלל הנראה מדובר גם בשני מצביעים שקולים למדי, מכיוון שהם השתמשו במספר קטנים ככל האפשר בדירוגים שלהם, אז כנראה שהם יודעים על מה הם מדברים.

  מצד שני, מצביע אחד (או מצביעה אחת) בחר רק אותי, ומצביע אחר נתן לי דירוג של 100 ולמועמדים האחרים דירוג בין 0 ל-7.

 3. Drazick

  כולכם תורמים רבות לקהילה.
  שרק ירבו רבים כמוכם.

  תודה לך על המאמצים בתחום של WordPress.
  אתה השופר של אנשים רבים.

סגור לתגובות.