שקוף – אתר תוכן מגזין מבוסס על וורדפרס בעברית

לפני כשנה עבדתי עם נתי יפת ואחרים על שקוף, יוזמה להקמת מערכת תוכן עצמאית במימון הקוראים.

למרות התחלה אופטימית, היוזמה לא הצליחה להתקדם. בימים האחרונים פרסם נתי יפת דברי סיכום שככל הנראה מסמנים את סוף הדרך.

המעורבות שלי בפרוייקט החלה אחרי פניה של אנשי שקוף לקבוצת הדיון של וורדפרס בעברית. עזרתי עם כמה שינויים באתר של שקוף שכבר פעל באותו זמן, ובמקביל התחלתי לעבוד על אתר חדש.

במהלך השנה הזו תאריך היעד להשקת האתר החדש הלך ונדחה, והפרוייקט הלך ודעך. מעולם לא סיימתי את העבודה על האתר החדש של שקוף, והוא מעולם לא הושק רשמית.

למרות זאת, ערכת העיצוב עשויה להיות שימושית למי שעובדים על אתר תוכן מגזיני מבוסס וורדפרס או על פרוייקט דומה.

קיוויתי להתבסס על העבודה שעשיתי על שקוף כדי ליצור ערכת עיצוב מגזינית לשימוש כללי, אבל זה עוד לא קרה. בינתיים אני מסתפק בשני צילומי מסך ובקישורים להורדה.

neushakoof-frontpage-crop-stroke

neushakoof-article-crop-stroke

את ערכת העיצוב שיצרתי עבור האתר החדש של שקוף שחררתי ברשיון AGPL והעליתי אותה ל-SourceForge תחת השם neushakoof. אפשר גם להוריד אותה ישירות מהאתר שלי: neushakoof.zip.

היא פועלת באופן חלקי באתר הזמני של שקוף בכתובת neu.shakoof.org.il. עם זאת, האתר לא מעודכן והתוכן בו מעולם לא הותאם כהלכה לערכת העיצוב החדשה.

כפי שציינתי בתחילת הפוסט, מדובר במקרה קשה למדי של קוד ספגטי ולא הייתי ממליץ לאף אחד להשתמש בערכת העיצוב הזו במצבה הנוכחי.

בזמן שעבדתי עליה עוד לא רווח השימוש במסגרות פיתוח לערכות עיצוב לוורדפרס וכתבתי כמעט את הכל בעצמי. השקעתי בה שעות עבודה רבות ואני לא רוצה לתת לה להעלם, אבל גם לא הייתי רוצה לראות מישהי מבזבזת זמן ומאמץ בניסיון לעשות משהו עם ערכת העיצוב הזו כשיש כל כך הרבה אלטרנטיבות טובות יותר.