כמה באמת עולה אייפון 3Gs בנפח 32GB אצל פלאפון אורנג' וסלקום – נתונים ראשוניים

אצל פלאפון, אייפון 3Gs בנפח 32GB עולה 800 ש"ח, אם מתחייבים לשנה וחצי ורוכשים חבילה שעולה 350 ש"ח בחודש, ושכוללת 300 דקות שיחה, 300 הודעות טקסט וגלישה בנפח 10GB. שווי החבילה לפי חישוב גס הוא יותר מ-350 ש"ח בחודש, כי קשה לחשב את שוויו של רכיב הגלישה.

אלא אם כן אני לא יודע חשבון (אפשרות סבירה בהחלט), פלאפון מציעה את החבילה הטובה ביותר. מלבד זאת, את החבילות של פלאפון כל ילד יכול להבין, מה שהופך את פלאפון לחברה הסלולרית הכי פחות מרושעת. אפשר כמעט לומר שפלאפון לא שונאת את הלקוחות שלה. סלקום, בהקשר הזה, הם השטן, ואורנג' הם הבן המחונן שלו.

אצל סלקום, אייפון 3Gs בנפח 32GB עולה 900 ש"ח, אם מתחייבים לשנה וחצי וקונים חבילה שעולה 520 ש"ח בחודש, וכוללת 600 דקות שיחת, 700 הודעות טקסט, וגלישה בלתי מוגבלת. שווי החבילה לפי חישוב גס הוא יותר מ-700 ש"ח, כי קשה להעריך את שוויה של חבילת גלישה בלתי מוגבלת.

אצל אורנג', אייפון 3Gs בנפח 32GB עולה 828 ש"ח, אם מתחייבים לשנה וחצי וקונים חבילה חודשית שעולה 430 ש"ח, ושכוללת 1,000 דקות שיחה ו-500 הודעות טקסט, וגלישה בנפח 1GB. שווי החבילה לפי חישוב גס הוא 750 ש"ח, כי חבילת גלישה של 1GB לא שווה כלום.

רכיב הגלישה בחבילות של אורנג' הופך אותן ללא רלבנטיות. מלבד סלקום, לא מצאתי מידע על גלישה ללא הגבלה בחברות האחרות.

לא יהיה זה מופרך להאמין ששלושת החברות תפרסמנה חבילות משתלמות יותר במהלך החודשים הקרובים. כמו כן, סביר להניח שישנן חבילות זולות יותר שלא פורסמו, שנועדו לשימור לקוחות עקשנים ומקרים דומים.

בכל החישובים יצאתי מתוך הנחה לא מבוססת שדקת שיחה אחת שווה 0.5 ש"ח והודעת טקסט אחת שווה 0.5 ש"ח, ובחרתי את החבילה המלאה ביותר, בה המחיר הראשוני של המכשיר הוא הנמוך ביותר. בכל החברות אפשר לקנות את האייפון במחירים שונים ועם חבילות שונות.

לא התייחסתי למחירי ביטוח, שלפי דיווחים ראשוניים יעלה עשרות שקלים בחודש.