איך לתקן אייפון או אייפוד רטוב עם נקודה אדומה בשקע של האוזניות

לפני מספר שבועות האייפוד שלי התקלקל. ללא שום אזהרה מוקדמת, הוא פשוט הלך לישון ערב אחד ויותר לא התעורר.

בהתחלה ניסיתי להחזיק את כפתור הנעילה למשך כמה שניות כדי לכבות אותו, אבל זה לא עזר. אחרי זה ניסיתי להחזיק את כפתור הנעילה וכפתור הבית למשך עשר שניות, כדי לאתחל אותו, אבל זה לא עזר. בסוף ניסיתי להטעין אותו עם חיבור ישיר לחשמל, לא דרך חיבור למחשב, אבל גם זה לא עזר.

מכל מקום, בחנות של איידיגיטל בדיזנגוף סנטר חיכיתי בערך 15 דקות למרות שלא היה תור, כדי שהבחור עם הקוקו שמשום מה תמיד נמצא שם יקדיש 15 שניות להסביר לי שיש נקודה אדומה בתוך השקע של האוזניות, אז אני יכול פשוט לחזור הביתה.

ככל הנראה, בכל אייפוד ואייפון יש פיסה קטנה של מין חומר לקמוסי, "אינדיקטור למגע עם נוזלים", לפעמים בתוך שקע האוזניות ולפעמים בתוך ה-Dock Connector. הצבע הטבעי שלו לבן, אבל כשהוא נרטב הוא מאדים – ונשאר אדום. אי אפשר לראות את האינדיקטור הזה בקלות; צריך להאיר לתוך השקע עם פנס ולהסתכל מקרוב כדי להבחין בו.

מסתבר שזה מנהג מקובל למדי בקרב יצרניות של מכשירי אלקטרוניקה קטנים, יקרים, ומורכבים לתיקון. זו דרך קלה ופשוטה לפסול את האחריות. זה לא ממש משנה אם לקחתי את האייפוד שלי לעשר הקפות בבריכה אולימפית או אם כמה טיפות מזעריות של זיעה הצטברו בו במשך חודשים. זה גם לא ממש משנה אם האייפוד הפסיק לפעול בגלל שנרטב או מסיבה אחרת. אם יש נקודה אדומה בשקע של האוזניות או ב-Dock Connector, איידיגיטל לא צריכה להחליף אותו.

במובן מסויים, זה נשמע הוגן לגמרי, אבל במובן אחר זה נשמע מעליב עד כדי מרתיח. כך, בכל אופן, אני מצדיק את זה לעצמי.

בדרכי החוצה מהחנות עצרתי ליד אחד המחשבים בתצוגה, זה עם המסך בגודל 27 אינץ', וחיפשתי בגוגל את המילים "red wet iphone". אחת התוצאות הראשונות היתה מדריך מצולם שיצר בחור רב תושיה, בו הוא מדגים כיצד הוא ניסה להשתמש במלבין כדי להפוך את הנקודה האדומה המחשידה בטלפון הסלולרי שלו לנקודה לבנה תמימה ומבשרת טובות. אם הבנתי כהלכה את השתלשלות העניינים, זה לא ממש עבד.

הבעיה, לדעתי, נמצאת בקיסם האוזניים. כיליתי לפחות 40 דקות בניסיון לטפטף מנות מדודות של אקונומיקה לתוך הפתח הקטנטן של שקע האוזניות, עם קיסם, סכין, כפית, פינצטה, והאצבע שלי. משום מה, לא רציתי שהנוזל ינזל לו לשום מקום אחר מלבד שקע האוזניות. אחרי עוד כשעתיים של המתנה, הנקודה נשארה אדומה.

מכיוון שהחלטתי שקדשתי לסוגיה כבר יותר זמן מכפי שרצוי או ראוי בהתחשב במחיר הכולל של המכשיר עצמו, חבשתי כפפות גומי ומסיכת אב"כ, ובאמצעות מלקחיים באורך 45 ס"מ (למניעת התזות), הכנסתי בשיא העדינות והזהירות את האייפוד, עם הצד התחתון, לתוך ספל רחב שמלאתי לפני כן עד האמצע באקונומיקה.

אחרי כשעה בתוך האמבט ועוד מספר שעות לייבוש, הנקודה האדומה חזרה ללובנה המקורי. שאר האייפוד נותר בדיוק כפי שהיה לפני כן, ללא כל סימן לחוויה שעברה עליו מלבד ניחוח חריף של שירותים ציבוריים נקיים במיוחד.

מספר ימים אחר כך, חברתי היקרה הגישה את האייפוד לחנות של איידיגיטל בקניון רמת אביב בדרכה לאוניברסיטה, וכעבור עוד כשבועיים נוספים קיבלתי בחנות בדיזנגוף סנטר אייפוד חדש במקומו. לא הצלחתי להבין אם הבחור עם הקוקו זיהה אותי בפעם השניה.

5 תגובות בנושא “איך לתקן אייפון או אייפוד רטוב עם נקודה אדומה בשקע של האוזניות

 1. דב

  אתה לא חושש שהם יעלו עליך בעקבות הפוסט ?

  רעיון מטורף, אבל זה שהוא הצליח זה ממש גדול.

  האם לא היה יותר פשוט וקצת פחות דרסטי, לצבוע את הנקודה האדומה עם טיפקס ?

 2. Calvin

  א. מגיע למי שקונה מוצרי אפל.
  ב. כל הכבוד שדפקת את אפל, הם פשוט מבקשים את זה עם מדיניות כזו.
  בסופו של דבר קיבלת את המגיע לך, ושסטיב יילך לעשות חמוצים.

סגור לתגובות.